Özgür Gündem'in yöneticileri tutuklandı

Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmeni ile yazı işleri müdürü tutuklandı

Özgür Gündem'in yöneticileri tutuklandı
22 Ağustos 2016 Pazartesi 19:27

Terör örgütü PKK'nın propagandasının yapıldığı ve örgütün yayın organı gibi hareket edildiği gerekçesiyle kapatılan Özgür Gündem'in yayın yönetmeni ile yazı işleri müdürü tutuklanıd. Soruşturma kapsamında geçici olarak kapatılan Özgür Gündem gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya ile Yazı İşleri Müdür İnan Kızılkaya, tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi. Hakimlik, her iki ismin de tutuklanmasına karar verdi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu savcılarından Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, geçici olarak kapatılmasına karar verilen Özgür Gündem gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya ile Özgür Gündem Yazı İşleri Müdür İnan Kızılkaya, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına getirildi.

Soruşturmayı yürüten savcılığa ifade veren Kaya ve Kızılkaya, ''terör örgütüne üye olmak'' ve ''devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma'' suçlarından tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği iki ismin tutuklanmasına karar verdi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×