Özgecan'ın Katil Zanlısının Mahkemdeki Görüntüsü Sızdı

Özgecan'ı vahşice öldüren Ahmet Suphi Altındöken'in tutukluluk istemiyle sevk edildiği nöbetçi mahkemede cep telefonu ile çekilen fotoğrafı sızdı.

Özgecan'ın Katil Zanlısının Mahkemdeki Görüntüsü Sızdı
11 Mart 2015 Çarşamba 09:19

Mersin'de vahşi bir cinayete kurban giden Özgecan Aslan'ın tırnak içerisinde olan ten parçaları, katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken'in DNA örneğiyle eşleşti.

Her detayıyla en ufak gelişmesiyle Türkiye'yi ağlatan olayla ilgili mahkme geniş raporu beklerken Ahmet Suphi Altındöken'in tutukluluk istemiyle gönderildiği nöbetçi mahkemede cep telefonu ile çekilen fotoğrafı basına sızdı.

KARAR ANI!

Mahkeme süreci hızla devam ederken katil zanlısı Suphi Altındöken'in fazla fazla bilinmeyen bir fotoğrafı da internete düştü. Tutukluluk istemiyle Tarsus'taki nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlıların bir cep telefonu vasıtası ile çekildiği sanılan fotoğrafta, Suphi Altındöken tutuklama kararını ayakta dinlerken, geri sıralarda ise arkadaşı başka şüpheli Fatih Gökce otururken görülüyor.

NELER OLUYOR?

Türkiye'yi hukuk boğan Özgecan Aslan (20) cinayetiyle ilgili tahkikat hızla devam ediyor. Tarsus Cumhuriyet Savcısı Ayhan Akyol'un yürüttüğü soruşturmada mühim bir kanıt elde edildi. Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken ifadesinde, Özgecan Aslan'ın kendisine direnerek kurtulmak için yüzünü tırmaladığını belirtmişti.

Suphi Altındöken, jandarmadaki ifadesinde talihsiz genç kızı öldürdükten sonra arkadaşı Fatih Gökce'nin uyarısıyla, Aslan'ın tırnaklarının arasındaki DNA örneklerinden kimliğinin belirlenmemesi için ellerini kestiğini de itiraf etmişti.

KESİK ELLER İNCELENDİ

Olayın ortaya çıkmasıyla jandarma ekiplerinin Ahmet Suphi Altındöken'in babası Necmettin Altındöken'in evinde yaptığı arama esnasında evin alt katında olan klozetin içerisinde üstüne moloz dökülerek saklanmaya çalışılan bileklerinden kesilmiş iki el bulundu.

Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan tetkikte ellerin Özgecan Aslan'a ilişkin bulunduğu saptandı. Kesik ellerdeki tırnakların içerisinde kalan ten kalıntılarını inceleyen Ankara Adli Tıp Kurumu uzmanları, ten parçalarının katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken'in DNA örneğiyle eşleştiğini saptama etti. Bu saptama üstüne hazırlanmakta olan rapor cinayet dosyasına konuldu.

AYRINTILI RAPOR BEKLENİYOR

Özgecan Aslan'ın hayatını nasıl kaybettiğinin belirleneceği ayrıntılı ölüm raporu ise Adana'daki Bölge Adli Tıp Kurumu'ndan bekleniyor. Katil zanlıları sebebi ile yakılmaya çalışan genç kızın cesedinde Adana Adli Tıp Kurumu sebebi ile hususi bir teknikle yapılan tetkikte tecavüz edilmediği de kati şekilde saptandı.

Savcı Ayhan Akyol'un iddianameyi bir an öncelikle dizmek için Adli Tıp'tan Özgecan Aslan'a ilişkin ayrıntılı ölüm raporunun hızlandırılmasını istediği öğrenildi.

GÖRÜŞMELERİ MERCEK ALTINDA

Katil zanlıları Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökce'nin cep telefonlarına ilişkin HTS kayıtları da Mersin İl Jandarma Komutanlığı'nda inceleniyor. Jandarma, cep telefonuyla iletişim kuran üç zanlının hadise saatlerinde ne zaman, nereden nereye, kaç kere ve ne kadar süreyle görüşme yaptığını detaylandırıyor.

İfadelerinde suçu birbirlerinin üstüne atmaya çalışan zanlıların jandarma sebebi ile çıkarılacak iletişim profili yardımıyla ifadelerindeki doğru olmayan noktalar saptanacak (Kaynak: Vatan)

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×