Özgecan cinayetinde dehşete düşüren ifade

Vahşice katledilen Özgecan'ın 3 katil zanlısından Fatih Gökçe'nin jandarmada yarım bırakıp savcılıkta tamamladığı ifadesi gün yüzüne çıktı.

Özgecan cinayetinde dehşete düşüren ifade
16 Mart 2015 Pazartesi 07:50

Özgecan Aslan'ı katledenlerin savcılıkta verdikleri ifadeler dehşeti gözler önüne serdi. Jandarmaya, ‘Mangaldan dönüyorduk’ diyen katiller, genç kızın cesedini yakmak için ağızlarında sigarayla benzin almaya gitmiş.

‘ÖLDÜ, ARKADA YATIYOR’

Jandarma ifadesinde, asli cinayet şüphelisi Suphi Altındöken’in kendisinden benzin ve bıçak istediğini, yanına gittiğinde Özgecan’ın ölmüş olduğunu iddia eden Gökçe, savcılıkta ise dehşeti şöyle anlattı:

“Suphi, aradı. ‘Başım belada’ dedi. 5 TL’lik benzin istedi. Benzin almadan yola çıkıp yanına gittim. Otobüse bindiğimde Suphi’nin elinin yüzünün yaralı olduğunu gördüm. ‘Hayırdır?’ diye sordum. ‘Geminin oradan bir cono aldım, beni soymaya çalıştı, yüzüme biber gazı sıktı, vasıta konsolunda olan bıçağı salladım, biraz boğuştuk, arkada yatıyor’ dedi. Otobüs karanlıktı, cesedi göremedim lakin hummalı kan kokusu vardı. Suphi’ye ‘Hastaneye götürelim’ dedim. ‘Öldü, götürmemize lazım yok’ diye karşı çıktı.”

‘BEN BENDE DEĞİLDİM’

Gökçe, ifadesini şöyle sürdürdü:

“Saat 21.30 sularında baba Necmettin Altındöken aradı ve evlerine çağırdı. ‘Cesedi halı bu şeklinde bir şeye saralım, evde dursun’ dedi. Sonra vazgeçtiler. Suphi arabaya bindi ve babasından bıçak istedi. Çıktığında, elinde kesmiş bulunduğu maktule ilişkin elleri gördüm. Babasından poşet istedi. Elleri poşete koydu. Cesedin yakılması hakkında ise iki kişiyle konuşmadım. Onlara yer göstermedim. O gün ben bende değildim. Çok korktum, ne olduğunu hatırlamıyorum.”

Bu arada Gökçe’nin Özgecan’ın yakılmasında uygulanan benzini alırkenki görüntüleri dosyaya girdi. Gökçe’nin ağzında sigara bulunduğu görülüyor.  Öte yandan, üç saldırgan tahsil edilen ilk ifadelerinde, “Mangaldan dönüyorduk” diye yalan beyanda bulunmuştu.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×