Özel Yıldırım Kolej’inden sanat gecesi etkinliği

Turhal Özel Yıldırım Kolej öğrencileri, yarıyıl tatili vesilesiyle 'sanat gecesi' konulu bir eğlence programı düzenledi.

Özel Yıldırım Kolej’inden sanat gecesi etkinliği
24 Ocak 2014 Cuma 21:38

Turhal Özel Yıldırım Kolej öğrencileri, yarıyıl tatili vesilesiyle 'sanat gecesi' konulu bir eğlence programı düzenledi. Öğrenciler, davetlilere şiir, şarkı, parodi ve çeşitli eğlence etkinlikleri sundu.

Öğrenciler tarafından sergilenen etkinlikler davetlilerden tam not aldı. Öğrenciler, görsel sanatlar dersinde hazırladığı resim, cam mozaik, ebru sergisi davetliler tarafından büyük ilgi ile gezildi. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programa idareciler, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Programda, dönem içinde 5 bin sayfanın üzerinde kitap okuyan yaklaşık 100 öğrenciye madalya, günlük düzenli soru çözümü ile ilişkili kupa maratonunda başarı gösteren 20 öğrenciye kupa ve bilgi yarışmalarında dereceye giren bir çok öğrenciye başarı belgeleri verildi.

Özel Yıldırım Koleji Müdürü Nahit Ören, yaptığı konuşmada, emanet edilen çocuklar kendi çocukları bilip, sayısal ve sözel bilgilerle donatmanın yanında, onları hayata hazırlamak için gayret sarf ettiklerini ifade etti. Ören, "İyiyi, güzeli, doğruyu öğretmekle beraber hayatları boyunca gerekli sosyal donanımları da onlara vermek adına yoğun bir gayretimiz var. Amacımız, çocuklarımızı sınavlara hazırlamanın yanında hayata da hazırlıyoruz. Öğrencilerin tatillerini boş geçirmemelerini, bol bol kitap okumalarını, fırsat buldukça dersler noktasında eksiklerini gidermelerini tavsiye ediyorum. Ben şimdiden çeşitli etkinlik ve yarışmalarımızda başarı gösteren tüm öğrencilerimizi kutlar, iyi tatiller dilerim." şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×