Özel Şehzade öğrencileri harclıklarıyla Pakistan'da su kuyusu açtırdı

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, aralarında topladıkları parayla Pakistan’da su kuyusu açtırdı.

Özel Şehzade öğrencileri harclıklarıyla Pakistan'da su kuyusu açtırdı
24 Ocak 2014 Cuma 16:28

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, aralarında topladıkları parayla Pakistan’da su kuyusu açtırdı. Kuyunun adı da "Şehzade Koleji Kuyusu" koyuldu.

Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile işbirliği yapan öğrenciler, Pakistan’ın 900 kişinin yaşadığı Zahidabat köyünde su kuyusu açtırdı. 65 metreden çıkan su, bölgedeki insanları çok sevindirdi. Zahidabat köyünde yaşayan Pakistanlılar, Türkiye’ye ve Türk okullarına teşekkür ederek, 2Allah, bu okulların sayısını arttırsın." diye dua etti. Özellikle Pakistan’da coğrafi şartlar, uzun süreli kuraklık, altyapı eksikliği, sosyal ve siyasi istikrarsızlık sebebiyle temiz ve sağlıklı içme suyu bulmakta zorluk çekiliyor. Bütün bu sıkıntılara bir de ekonomik zorluk eklenince, temiz içme suyu için büyük bir problem oluyor.

Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi'nin dört Somalili öğrencisi de, “Bizim ülkemizde çoğu aile, bir kova su getirmek için bazen 10-12 kilometre yol yürümek zorunda kalıyor. Suyun kıymetini bilen, daha çok Afrika’da yaşayan insanlar.” diyerek, bu konuda da hassas olduklarını dile getirdi ve aralarında topladıkları paraları Kimse Yok Mu Derneği’ne teslim ettiler. Öğrenciler, “Arkadaşlarımızın ve öğrenci velilerimizin böyle güzel bir hayır işine vesile olmaları bizleri çok duygulandırdı. Aynı zamanda dünyanın dört bir tarafında yardıma ihtiyacı olanların yardımına koşan, kimsesizlerin kimsesi olan Kimse Yok Mu Derneği'ne de teşekkürler ediyoruz.” şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×