Özel Ergin Koleji SEPTO'da iki branşta 2. ve 3. oldu

Yozgat Özel Ergin Koleji, bu yıl 8.si düzenlenen Sanat Eğitim Proje Tasarım Olimpiyatı (SEPTO) finallerinde pandomimde Türkiye 2.si, dramatizasyon da ise 3. oldu.    Ülke genelinde 81 ilden 515 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen

Özel Ergin Koleji SEPTO'da iki branşta 2. ve 3. oldu
21 Mayıs 2014 Çarşamba 12:23

Yozgat Özel Ergin Koleji, bu yıl 8.si düzenlenen Sanat Eğitim Proje Tasarım Olimpiyatı (SEPTO) finallerinde pandomimde Türkiye 2.si, dramatizasyon da ise 3. oldu.

    Ülke genelinde 81 ilden 515 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen SEPTO finaline Yozgat Özel Ergin Koleji resim, pandomim ve dramatizasyon olmak üzere 3 dalda katıldı. Özel Ergin Koleji Müdürü Oğuz Köker, yaptığı açıklamada öğrencilerin Türkiye derecesi yaparak Yozgat’ı en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. Köker, “Kolejimiz eğitimdeki başarısının yanı sıra sosyal ve kültürel alanlardaki başarılarıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Kolej olarak her alanda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kolejimiz Tiyatro Kulübü öğrencileri seçmeleri geçerek finallere kaldı. İzmir Fuar alanında yapılan finallerde pandomimde Türkiye ikincisi, dramatizasyon da ise Türkiye üçüncüsü oldu. Bu başarı öğrencilerimizi, kolejimizi ve velilerimizi oldukça mutlu etti.” dedi.

    Öğrencilerin heyecanını mutluluğunu kendilerinin de yaşadığını söyleyen Köker, “Öğrencilerimiz bizlere bu gurur ve heyecanı yaşattığı için çok teşekkür ediyorum. Bu başarıda emeği büyük olan Tiyatro Kulübü hocamız Soner Tumgan’a da ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah kolej olarak bu tür başarılarla Yozgat’ımızın adını ülke genelinde duyurmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

CİHAN

Özel Ergin Koleji SEPTO'da iki branşta 2. ve 3. oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×