'Özel Eğitim Şenliği' düzenlendi

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Aksaray Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası kapsamında “Özel Eğitim Şenliği” düzenlendi.Engelli öğrenciler ve vatandaşlara karşı önyargıları...

'Özel Eğitim Şenliği' düzenlendi
09 Mayıs 2014 Cuma 11:28

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Aksaray Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası kapsamında “Özel Eğitim Şenliği” düzenlendi.

Engelli öğrenciler ve vatandaşlara karşı önyargıları ortadan kaldırmak, onlar adına farkındalık ve duyarlılık oluşturmak, onlara acıyarak bakan insanlar yerine fırsatlar verip destekleyen bilinçte insanlar oluşturmaya çalışmak amacıyla düzenlenen şenliğe, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, İl Genel Meclis Başkanı Muammer Tüzün, Cumhuriyet Savcısı Aylin Kızıldere Yalçınkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, Milli Eğitim Müdürü Eren Koçaş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Toplumların gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden birisinin engelli bireylere nasıl davranıldığıyla ölçüldüğüne dikkat çeken Ant, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Eren Koçaş ise engelliliğin dünyamızın genel bir sorunu olduğuna dikkat çekerek Engelliler Haftası’nın sadece ülkemizde değil, Birleşmiş Milletlere bağlı 150’den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyledi. Engellilerimizin sosyal hayata tam ve etkin biçimde katılmalarını sağlamanın ilk ve en önemli şartının, ihtiyaç duydukları ve istedikleri eğitimi almalarını sağlamak olduğunu belirten Koçaş, tüm öğrenciler engelliler haftasını kutladı.

Konuşmaların ardından özel eğitim öğrencileri tarafından şiirler okunarak, halk oyunları ve tiyatro gösterileri yapıldı. Katılımcıların büyük beğeniyle izledikleri gösterilerin sonrasında Özel Sporcular Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Yardımcısı Kubilay Ant ve protokol üyeleri tarafından ödüllendirildi. Ayrıca Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezimizden mezun olan öğrencilere diplomalarını veren protokol üyeleri bu güzel günde onların mutluluklarına ortak oldular.

Program, Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi el sanatları atölyelerinde özel eğitim öğrenciler tarafından hazırlanan mum, ahşap boyama, giyim, baskı ve ebru gibi ürünlerin sergi açılışının yapılmasıyla son buldu. CİHAN

'Özel Eğitim Şenliği' düzenlendi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×