Oyuncu Cemal Hünel'e zorla mahkemeye getirilme kararı

Dizi oyuncularının uyuşturucu davasında mahkeme, duruşmaya gelmeyen oyuncu Cemal Hünel'in zorla getirilmesine karar verdi.

Oyuncu Cemal Hünel'e zorla mahkemeye getirilme kararı
11 Şubat 2014 Salı 17:08

Dizi oyuncularının uyuşturucu davasında mahkeme, duruşmaya gelmeyen oyuncu Cemal Hünel'in zorla getirilmesine karar verdi. Mahkeme, oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'nın yurtdışı çıkış yasaklarını da kaldırdı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, savunmaların ardından ara kararlarını açıkladı. Bir önceki duruşmada tanık olarak çağırılan ancak dün mahkemeye gelmeyen oyuncu Cemal Hünal'ın bilgi ve görgülerinin tespiti için hakkında zorla getirilme kararı verildi. Cenk Eren'in uyuşturucu kullanıp kullanmadığına dair yeniden rapor alınması talebi de mahkemece reddedildi.

Dosyanın, savunması tamamlanan sanıklar yönünden mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderilmesine karar veren mahkeme, duruşmaya gelen yakalamalı sanık Kadir Çalıkoparan'ın tutuklanmasına karar verdi.

Mahkeme, sanıklar Aydın Sarıoğlu, Mehmet Akgün, Sennaz Çalıkoparan, Mehmet Çakır, Ayşe Selin Boronkay ve Onur Tezer hakkındaki tutuklanmak üzere çıkarılan yakalama emirlerinin devamına da hükmetti.

Mahkeme ayrıca sanıklar Alp Parlar, Derhat Yavuz, Nuri Kösem, Hüseyin Orçun Benli, Kaan Turgut, Yusuf Hasan Akgün, Özgür Sanlav, Mustafa Kabahor, Ergun Taş, Niyazi Canbaz, Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'nın savunmalarının alındığını hatırlatarak bu isimlerin yurtdışı çıkış yasaklarını ve duruşmalara katılma zorunluluklarını kaldırdı.

Sanıklar Cihan Şenyüz, Ferdi Özer, Murat Özgener, Şeref Deniz, Cengiz Esmer, Emrah Akman, Erol Tutsak, Necati Fidan, Neşat Çalıkoparan, Feruz Tuncel ve Faruk Polat'ın tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×