Oy torbaları, Seçim Kurlu koridorunda mühürlendi

Kahramanmaraş’ta dün oy sayma işlemenin tamamlanmasını ardından il seçim kuruluna taşınan ağzı mühürsüz çok sayıda oy torbası, sandık başkanları tarafından Kahramanmaraş Adliyesi'nde kurulan İl Seçim Kurlu koridorunda mühürlendi.

Oy torbaları, Seçim Kurlu koridorunda mühürlendi
31 Mart 2014 Pazartesi 14:18

Kahramanmaraş’ta dün oy sayma işlemenin tamamlanmasını ardından il seçim kuruluna taşınan ağzı mühürsüz çok sayıda oy torbası, sandık başkanları tarafından Kahramanmaraş Adliyesi'nde kurulan İl Seçim Kurlu koridorunda mühürlendi. Torbaları yetkililere teslim etmek için sırada bekleyen bazı görevliler ise seçim sonuçlarını yer aldığı tutanakları yeniden düzenledi.

Bir cep telefonu kamerası tarafından kaydedilen görüntülerde, oy sayım işleminin ardından il seçim kuruluna getirilen ağzı mühürsüz torbaların koridorda sandık başkanı olduğunu söyleyen görevliler tarafından mühürlendiği görülüyor. Görüntülerde oy torbasını mühürlemeye çalışan bir görevli kendisine yöneltilen ‘Niye burada mühürlüyorsunuz?’ sorusuna, 'Mührü içine koymuşum' yanıtı veriyor. Başka bir görevli ise cebinden çıkardığı çakmakla oy torbasının ağmazını mühürlüyor. Kameraya yansıyan diğer görüntülerde, sandık başkanı olduğunu belirten kişilerin kuyrukta beklerken seçim sonucunun yer aldığı tutanağı doldurduğu görülüyor. Bir görevli ise kendisini torbaları açmaması konunda uyaran polise ‘kim diyor?’ yanıtını veriyor. Görüntülendiğini fark eden bir başka görevlide rastgele doldurduğu elindeki tutanağı ters çevirerek gizlemeye çalışıyor. Başka bir görevli de 'çekmeyin' diyerek görüntü alan kişiye tepki gösteriyor.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×