Otogarda bayram yoğunluğu

Bayram tatilini memleketlerinde ya da şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşları şimdiden telaş sardı. Bayram dolayısıyla şehir dışına gitmek isteyen birçok kişi, biletini aldı. Firma yetkilileri, 25 Temmuz’dan itibaren araçlarda yer...

Otogarda bayram yoğunluğu
19 Temmuz 2014 Cumartesi 15:38

Bayram tatilini memleketlerinde ya da şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşları şimdiden telaş sardı. Bayram dolayısıyla şehir dışına gitmek isteyen birçok kişi, biletini aldı. Firma yetkilileri, 25 Temmuz’dan itibaren araçlarda yer olmadığını, gerek görüldüğü durumlarda ek seferler olabileceğini söyledi.

Büyük İstanbul Otogarı’nda Ramazan Bayramı öncesinde yoğunluklar oluşmaya başladı. Bayram tatilini memleketlerinde ya da şehir dışında geçirmek isteyen vatandaşlar otogara koştu. Vatandaşlar, günler öncesinde biletlerini ayırttı. Firma yetkilileri ise, bayram yoğunluğunun Pazartesi gününden itibaren daha fazla olacağını 25 Temmuz’dan itibaren ise araçlarda yer olmadığını belirtti.

Firma yetkilisi Kadim Bilir, Cuma gününden itibaren araçlarda yer olmadığını söyledi. Bilir, “Önümüzdeki 5-6 gün araçlardaki yoğunluk biraz daha az. 25’inden itibaren araçlarda yer yok. Araçlar olursa elimizde ek seferlerde olur. Bayram için şu an itibariyle yer yok.” dedi.

Temmuz ayında sezonun açık olduğunu hatırlatan Zeynel Emre, “Yaz tatili de bayrama denk geldi. İnanılmaz bir yoğunluk var. Otogar kilit hiçbir otobüste yer yok.” diye konuştu.

Temmuz’un 20’sinden sonra genel olarak listelerin dolu olduğunu söyleyen Reşat Lafçı ise, “Yoğunluğun belirli bir günü var. Şu anda arabalar boş.” ifadelerini kullandı.

CİHAN

Otogarda bayram yoğunluğu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×