Otobüsün tavanından 15 Suriyeli kaçak çıktı

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bir otobüsün tavanı ile havalandırma arasında yapılan gizli bölmede 15 Suriyeli kaçak çıktı.Yasadışı yollardan Avrupa ülkelerine geçmeye çalışan kaçak göçmenler akıl almaz yöntemlere başvuruyor.Türkiye’den...

Otobüsün tavanından 15 Suriyeli kaçak çıktı
16 Haziran 2014 Pazartesi 14:13

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bir otobüsün tavanı ile havalandırma arasında yapılan gizli bölmede 15 Suriyeli kaçak çıktı.

Yasadışı yollardan Avrupa ülkelerine geçmeye çalışan kaçak göçmenler akıl almaz yöntemlere başvuruyor.

Türkiye’den Bulgaristan’a çıkış yapmak üzere gümrük sahasına giren Türk uyruklu M.Ö ve G.G isimli şahısların kullandığı yabancı plakalı otobüs gümrük görevlileri tarafından durduruldu.

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan detaylı aramada otobüsün tavanı ile havalandırma boşluğu arasında gizli bir bölme tespit edildi.

Kapakları açılan gizli bölme içerisinde yasa dışı olarak yurt dışına çıkmaya çalışan Suriye uyruklu 15 kaçak göçmen yakalandı.

Bir başka göçmen kaçakçılığı olayı Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda ortaya çıktı.

Aynı şekilde Türkiye’den Bulgaristan’a çıkış yapmak üzere gümrüğe giren Bulgar uyruklu T.S.T isimli şahsın kullandığı TIR aracı gümrük görevlileri tarafından durduruldu.

Yabancı plakalı TIR aracında yapılan detaylı aramada, aracın dorsesinde yasadışı olarak yurtdışına çıkmaya çalışan Suriye uyruklu 2’si çocuk toplam 9 kaçak göçmen yakalandı.

Olayla ilgili olarak yabancı plakalı otobüsün Türk uyruklu sürücüsü olan M:Ö ve G.G ile TIR sürücüsü T.S.T gözaltına alındı.

Gümrükteki işlemleri tamamlanan şahıslar adliyeye sevk edilirken yakalanan kaçaklar Edirne Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

CİHAN

Otobüsün tavanından 15 Suriyeli kaçak çıktı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×