Otobüslere sıkı denetim

Kayseri ve Sivas'ta meydana gelen ve katliama dönüşen trafik kazaları sonrası trafik ekipleri otobüs denetimlerini artırdı.

Otobüslere sıkı denetim
31 Ocak 2014 Cuma 19:23

Kayseri ve Sivas'ta meydana gelen ve katliama dönüşen trafik kazaları sonrası trafik ekipleri otobüs denetimlerini artırdı. Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, şehirlerarası terminalde otobüslere kış lastiği uygulaması yaptı.

Ekipler, terminalden yolcu alarak çıkış yapan otobüsleri durdurarak, ehliyet ruhsat ve takograf kontrolü yaparken, şoförlerden, yolcuların emniyet kemeri takmasına dikkat etmeleri istendi, özellikle kış şartları nedeniyle yollarda sabah erken saatlerde oluşabilecek gizli buzlanmaya karşı uyarılarda bulundu.

Otobüslerin arka lastiklerinin kış lastiği olmasının zorunlu olduğunu belirten yetkililer, derinlik ölçen cihaz ile lastiklerde ölçüm yaptı. Trafik ekipleri kış boyunca, otobüslerin kış şartlarına uygun olmadıkları, kış lastiği takmaları, şoför ve araçların belgelerinin tam olması, yeteri kadar şoför bulundurmaları, seyahat süresince hava ve zemin durumuna göre araç kullanılması, özellikle ön koltuklarda oturan yolcuların emniyet kemeri takmaları yönünde kontroller yaptıklarını kaydetti.
CİHAN

Otobüslere sıkı denetim


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×