Otobüsler ve metrobüsler, hafta bir dezenfekte ediliyor

İstanbul’da her gün binlerce yolcunun kullandığı otobüsler ve metrobüsler dezenfekte ediliyor.

Otobüsler ve metrobüsler, hafta bir dezenfekte ediliyor
15 Ocak 2014 Çarşamba 12:38

İstanbul’da her gün binlerce yolcunun kullandığı otobüsler ve metrobüsler dezenfekte ediliyor. Haftada bir kez tekrarlanan temizlik için Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaç kullanılıyor.

Her gün binlerce yolcuya hizmet veren İETT otobüsleri ve metrobüsler servis dönüşü garajlarda iç-dış temizlikten geçirilerek sabah servise veriliyor. İETT’den yapılan yazılı basın açıklamasına göre, İstanbulluların daha sağlıklı bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak için işlem haftada bir güçlü ilaçlar kullanılarak tekrarlanıyor. Otobüsler ayrıca ayda bir detaylı temizlikten geçiriliyor.

Dezenfekte işleminde, otobüslerin tüm iç yüzeyleri, tavan, yolcu koltuklarının arka-alt kısımları, camlar, reklam panoları, yolcu tutamak ve tutamak boruları, kapı üstleri, şoför mahalli, torpido, cam kenarları, yan ve tavan yüzeyleri, havalandırma kapakları, araç içerisindeki tüm metal yüzeyler parfümlü ve hijyenik temizlik malzemeleriyle temizleniyor. Otobüs içinde en son, zemin temizliği yapılıyor. Aracın zemini süpürüldükten sonra ilaçlı su ile en az iki kez temizleniyor, ardından da zeminde oluşmuş kalıcı lekeler özel bir solüsyon ile arındırılıyor. Dış temizlik için ise otobüsler dış yıkama fırçalarından geçiriliyor. Her gün rutin olarak araçlarda yapılan iç ve dış temizlik işlemleri en geç sabaha karşı saat 04.00’te bitiriliyor ve araçlar sabah servisine hazır hale getiriliyor.
CİHAN

Otobüsler ve metrobüsler, hafta bir dezenfekte ediliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×