ÖSYM 'sorular tükendi' haberlerini yalanladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 'ÖSYM’den itiraf, sorular tükendi' şeklindeki haberleri yalanladı.ÖSYM’den konu hakkında yapılan yazılı açıklamada, ciddiyetten uzak başlıkların ve buna bağlı olarak verilen...

ÖSYM 'sorular tükendi' haberlerini yalanladı
15 Temmuz 2014 Salı 19:13

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 'ÖSYM’den itiraf, sorular tükendi' şeklindeki haberleri yalanladı.

ÖSYM’den konu hakkında yapılan yazılı açıklamada, ciddiyetten uzak başlıkların ve buna bağlı olarak verilen haberlerin gerçekleri yansıtmadığı ifade edildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “TBMM üyelerince verilen soru önergelerine yönelik sunulan cevaplarımızda olaya ilişkin olarak merkezimizce uygulanan sınavlardan sonra soruların yayımlanmaya devam edilmesi halinde bir sınavda sorulan soruyu tekrar sormama ilkesi doğrultusunda hareket edildiğinden belli konulara yönelik olarak daha ayrıntılara inme riskinin olduğu dile getirilmiş olup bunun asla 'soruların tükendiği', 'soru üretilemediği' anlamı taşımayacağı açık olduğundan, bu türden ciddiyetten uzak ve uydurma başlıklarla verilen haberlere itibar edilmemelidir. ÖSYM'nin tüm akademsiyenlerimizin katkıları ile çok kapsamlı, ölçme kalitesi yüksek olan nitelikli sorulardan oluşan soru havuzuna sahip olduğu gerçeği kamuoyunun bilgisine sunulur.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×