Osmaniye'de doğan bebeklere hemşehrilik beratı veriliyor

Osmaniye Belediyesi 'Hoş Geldin Bebek Projesi'ni hayata geçirdi. ‘Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında belediye tarafından oluşturulan özel bir ekip, İl Sağlık Müdürlüğü ve şehirdeki hastanelerden alınan kayıtlara göre dünyaya yeni gelen bebeklere ilk hed.

Osmaniye'de doğan bebeklere hemşehrilik beratı veriliyor
16 Ocak 2014 Perşembe 19:33

Osmaniye Belediyesi 'Hoş Geldin Bebek Projesi'ni hayata geçirdi.

‘Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında belediye tarafından oluşturulan özel bir ekip, İl Sağlık Müdürlüğü ve şehirdeki hastanelerden alınan kayıtlara göre dünyaya yeni gelen bebeklere ilk hediyeleri ve hemşehrilik beratlarını veriyor. Projenin belediyenin daha önce hayata geçirdiği Alo Doğum Hattı Servisi ile birlikte koordineli olarak yürütüleceği kaydedildi. Projenin hayata geçirilmesiyle ilk bebek ziyaretini gerçekleştiren Belediye Başkanı Kadir Kara, Selda ve Osman Çam ailesini ziyaret ederek Esra bebeğe ilk hediyelerini ve hemşehrilik beratını verdi. Kara, yerel yönetimlerin doğumdan ölüme kadar her alanda belde sakinlerinin yanında ve yakınında olması gerektiğine inandıkları için daha önce kamuoyu ile paylaştıkları projenin hayata geçirilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek,"2010 yılında hayata geçirdiğimiz, hamile bayanlarımıza servis hizmeti sağlayan Alo Doğum Hattı ile koordine ettiğimiz Hoş Geldin Bebek Projemizi, Baş Mahalle’de Çam ailesinin yeni ferdi, dünya tatlısı Esra bebek ile başlattık. Maşallah demeden kendimi alamıyorum. Allah nazarlardan saklasın. Bebeklerimiz bizim yeni hemşehrilerimiz. Biz de yeni doğan bebeklerimize ve ailelerine hayırlı olsun temennileri ile ziyaretlerimize başladık. Bebeklerimize belediyemizce hazırlanan hemşehrilik beratının yanı sıra zıbın seti hediye ediyoruz. Esra bebeğimize, hoş geldin diyor, kendisine aile saadeti içerisinde analı babalı, sağlık ve mutluluk dolu uzun bir ömür diliyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Esra bebeğe hemşehrilik beratı ve zıbın seti Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından hediye edildi. Çam ailesi de ziyaret dolayısıyla Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür ettiler. CİHAN

Osmaniye'de doğan bebeklere hemşehrilik beratı veriliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×