Osmaniye Belediyesi’nden engelli spor kulüplerine yardım

Osmaniye Belediyesi, 4 engelli spor kulübüne 8 bin TL nakdi yardımda bulundu. Düzenlenen bir törende hazırlanan protokol imzalanırken temsili çekler Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından spor kulüplerinin yöneticilerine teslim edildi.

Osmaniye Belediyesi’nden engelli spor kulüplerine yardım
20 Ocak 2014 Pazartesi 16:13

Osmaniye Belediyesi, 4 engelli spor kulübüne 8 bin TL nakdi yardımda bulundu.

Düzenlenen bir törende hazırlanan protokol imzalanırken temsili çekler Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından spor kulüplerinin yöneticilerine teslim edildi. Amatör sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını dile getiren Kadir Kara, bu kez yaptıkları yardımın engelli spor kulüplerine yönelik olduğunu söyledi.

Kara, “Engelli kardeşlerimizin bir spor ile uğraşması çok güzel. Bu aktiviteler sayesinde bu kardeşlerimizin neler yapabileceğini herkes görüyor. Spor ile birlikte engelli kardeşlerimiz sosyalleşiyor, evlerine kendilerini hapsetmiyor. Fiziksel olarak da sağlıklarına olumlu katkılar sağlıyor. Biz yerel yönetim olarak tüm engelli kardeşlerimizin yanındayız.” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan ‘Engelleri Kaldırıyoruz Projesi için aldıkları 450 bin TL’lik hibe desteği ile ilgili bilgiler de aktaran Kara “Osmaniye’de artık engelli kardeşlerimizin önündeki fiziki engeller kalkacak.” diye konutu. Engelli spor kulüpleri başkanları yardımdan dolayı Başkan Kadir Kara’ya teşekkür etti.
CİHAN

Osmaniye Belediyesi’nden engelli spor kulüplerine yardım


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×