Osmangazi Belediyesi'nden emniyete destek

Bursa Osmangazi Belediyesi, Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne destek kapsamında yapacağı Bağlarbaşı Polis Merkezi'nin temeli atıldı.

Osmangazi Belediyesi'nden emniyete destek
22 Ocak 2014 Çarşamba 15:43

Bursa Osmangazi Belediyesi, Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne destek kapsamında yapacağı Bağlarbaşı Polis Merkezi'nin temeli atıldı. Bağlarbaşı Mahallesi'nde bin 254 metrekare alanda yapılacak 2 kat bodrum dahil 6 katlı polis merkezi teknik birimler, emniyet birimleri, yemekhane ve kapalı otoparka sahip olacak. Yaklaşık 1 milyon liraya mal olması beklenen polis merkezinin en kısa zamanda tamamlanması planlanıyor.

Osmangazi Belediyesi halk dansları topluluğunun halk oyunları gösterisi ile başlayan tören, konuşmalar ile devam etti. Törende yaptığı konuşmada belediye olarak Osmangazi’nin 109 mahallesi, sokak ve caddelerine inerek eksikleri tespit edip ona göre hizmet götürdüklerini belirten Başkan Mustafa Dündar, “İnşallah bu gün burada temel atıyoruz. Bizler Osmangazi Belediyesi olarak yaptığımız bu beş yıllık çalışmaları Osmangazi’nin temel atma dönemi olarak kabul ediyoruz ve bundan sonra sonraki süreçte ise attığımız bu temeller üzerine yeni bir gelecek, yeni bir Bursa ve modern bir Bursa olarak yeni dönemde inşa edeceğiz. Bu temel atma töreni de bunun sembolik olarak bir başlangıcıdır.” şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar da, Güvenlik hizmetlerinde binalarının çok önemli olduğunun altını çizerek, “Emniyet teşkilatımız güçleniyor ve büyüyor. Şehirlerimizde büyüyor ve gelişiyorlar. Bunların güvenlik hizmetlerinin sürdürülmesinden de hizmet binalarımız çok önemli. Uygun yerlerde çalışan personel vatandaşlarımıza güvenlik hizmeti sunarken daha verimli, daha sevecen, daha anlayışlı ve faydalı oluyor. Dolayısı ile uygun yerlerde çalışan emniyet teşkilatı personeli de burada yaşayan vatandaşlarımıza en üst düzeyde vatandaş odaklı hizmet vermeye devam edecek.” dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da konuşmasından artık güvenlik ihtiyacının beslenmenin önüne geçtiğinin altını çizerek, “Biliyorsunuz Maslow’un insan ihtiyaçlarını belirten bir piramiti var. Orada belki güvenlik birinci sırada değil ama bu gün geldiğimiz noktada artık insanlar için güvenlik ihtiyacı beslenmenin önüne geçmiştir. Artık güvenlik ihtiyacı yaşadığınız çevredeki kaldırımın kalitesi ve parkın temizliğinin önüne geçmiştir. Eğer mahallenizde güven ve huzur yoksa, onun dışında ki hizmetlerin kaliteli olmasının da bir manası yoktur artık.” dedi. Adından protokol birlikte butona basarak inşaatın temelini attı.

CİHAN

Osmangazi Belediyesi'nden emniyete destek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×