Ortaokulda Öğrencilere 'Eğitime Destek Çubuğu' Yazılı Sopayla Dayak İddiası

Antalya'da öğretmen A.Ü. hakkında öğrencilerin eline pergelle vurduğu, 'Eğitime Destek Çubuğu' yazılı bir sopayı sınıfta bulundurduğu gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Ortaokulda Öğrencilere 'Eğitime Destek Çubuğu' Yazılı Sopayla Dayak İddiası
01 Mart 2015 Pazar 14:30

Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde ücretli muallim şekilde iki ortaokulda Fen Bilgisi dersine giren Adem meşhur hakkında, sınavda yaptıkları hata sayısı kadar öğrencilerin eline pergelle vurduğu, 'Eğitime Destek Çubuğu' yazılı bir sopayı sınıfta bulundurduğu iddiasıyla tahkikat başlatıldı.

VELİLER ŞİKAYET ETTİ

Korkuteli'nin Yazır Mahallesi'nde Fevziye Polat Ortaokulu velileri, muallim Adem Ünlü'nün 2 sınıfta geçen çarşamba günü yapılan sınavda öğrencilerin yaptığı hata sayısına nazaran ellerine pergelle vurduğunu söyleyerek okul müdürlüğüne şikayette bulundu. Aynı sürede Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu'nda da Fen Bilgisi desine giren Ünlü'nün, sınıfta üstünde 'Eğitime Destek Çubuğu' yazılı bir değnek bulundurduğu anlamında de şikayet yapıldı.

Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaşan huzursuzluklar üstüne muallim konusu için tahkikat başlatıldı. Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, sözkonusu iddiaların kendilerine ulaştığını ve lüzumlu tetkik ve soruşturmanın başlatıldığını açıkladı. Kocagöz, tahkikat sonucunda de gerekenin yapılacağını kaydetti.

SOPA FOTOĞRAFLANDI

Öğretmenin sınıfta bıraktığı sırada fotoğrafı da çekilen sopanın üstüne öğrenciler Adem Ünlü'nün adını yazarak, 'Fen öğretmeni aşırı gıcıkmış' yazısıyla tepkilerini dile getirdi. Öğretmen Ünlü'nün, Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu'nda öğrencileri bu sopayla dövdüğü iddiası da soruşturmada yer alıyor.

'23 YANLIŞA 23 SOPA'

Fevziye Polat Ortaokulu velilerinden Ayşe Kara, kızının eve ağlayarak geldiğini, ne olduğunu sorduğunda ise 'Moralim bozuk' dediğini belirterek, üsteleyip yine sorduğunu ve 'Bugün muallim bize aşırı fena davrandı, dövdü bizi' diyerek vakayı anlattığını söyledi. Ertesi gün okula giderek okul müdürüne şikayette bulunduğunu belirten Ayşe Kara şöyle konuştu:

'Çocuklar tecrübe sınavı olmuş. Sınavda 3 yanlışı, 4 yanlışı bulunan olmuş. Birinin 23 yanlışı varmış. O çocuk 'Bana 23 adet vurdu' dedi. Bizimkilere de kaç adet hata varsa ellerine pergelle o kadar vurmuş. Benim çocuğum iki- üç haftadır şikayetçi. Öğretmen 'Ben istersem size sıfır veririm, kimse bana birşey yapamaz' diyormuş. Benim çocuğumun 6 yanlışı çıkmış, 6 kere vurmuş.'


EĞİTİM- SEN'DEN DİLEKÇELİ BAŞVURU

Olaya ait Eğitim- Sen Antalya Şubesi de bir dilekçeyle Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurdu. Eğitim- Sen'in başvurusunda, tecrübe sınavında muallim Adem Ünlü'nün 5/A ve 5/B sınıflarında yaptıkları hata sayısı kadar öğrencilerin ellerine pergelle vurup dövdüğü ve üstünde 'Eğitim Destek Çubuğu' yazılı bir değnek bulundurduğu yönündeki şikayetlerin incelenmesi lüzumlu cezai yaptırımın acilen uygulanması gerektiği söylendi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×