Ortaokul öğrencileri O’nu okuyor

Peygamber Efendimiz'in (sas) Kutlu Doğumu münasebetiyle Türkiye genelinde düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ isimli kitap okuma yarışmasına Hacı Kerim Yardımlı İmam- Hatip Ortaokulu öğrencileri büyük ilgi gösteriyor.

Ortaokul öğrencileri O’nu okuyor
27 Mart 2014 Perşembe 19:48

Peygamber Efendimiz'in (sas) Kutlu Doğumu münasebetiyle Türkiye genelinde düzenlenen ‘Herkes O’nu Okuyor’ isimli kitap okuma yarışmasına Hacı Kerim Yardımlı İmam- Hatip Ortaokulu öğrencileri büyük ilgi gösteriyor. Yarışmada dereceye girmek amacıyla Rahime Kaya’nın 'Efendiler Efendisi' isimli kitabını ellerinden düşürmeyen minik gönüller, yarışma gününü sabırsızlıkla bekliyor.

Peygamber Yolu Derneği tarafından düzenlenen 'Herkes Onu Okuyor' isimli yarışmada geriye sayım başladı. Nisan ayının ilk haftası içerisinde farklı seanslarda düzenlenecek yarışmaya Hacı Kerim Yardımlı İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri büyük bir istekle hazırlanıyor. Teneffüslerde ve boş derslerde kitaplarını ellerinden düşürmeyen öğrenciler, yarışmada ödül alamasalar bile Peygamber Efendimiz'in (sas) hayatını öğrenmenin kendileri için daha önemli ödül olduğunu belirtiyorlar.

KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMA

'Kaybedeni olmayan yarışma' sloganı ile hazırlanan yarışma üç ayrı kitap üzerinden yapılıyor. İlk ve orta dereceli okullar için Rahime Kaya’nın 'Efendiler Efendisi', lise öğrencileri için Reşit Haylamaz’ın 'Efendimiz' ve büyükler kategorisi için Fethullah Gülen’in 'Sonsuz Nur' isimli eserlerinden soruların sorulacağı yarışmaya, Aksaray’da on binlerce katılımın olduğu belirtiliyor. İçerisinde başta 6 umre olmak üzere toplam 159 ödülün verileceği kitap okuma yarışmasının töreni Kutlu Doğum Haftası’nda yapılacak.


CİHAN

Ortaokul öğrencileri O’nu okuyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×