Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınav sonuçları açıklandı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı sınav sonuçları açıklandı.

Ortaöğretime Geçiş Merkezi Sınav sonuçları açıklandı
20 Ocak 2014 Pazartesi 14:23

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı sınav sonuçları açıklandı. Öğrenciler ve veliler, sınav sonuçlarını https://e-okul.meb.gov.tr adresinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme sayfasından görebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Birinci Dönem Ortak Sınavların 28-29 Kasım 2013 ve mazeretinden dolayı söz konusu sınavlara katılamayan öğrenciler için ise 14 -15 Aralık 2013 tarihlerinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirildiği belirtildi.
MEB’den yapılan açıklama şöyle: “Sınav sonrası yapılan itirazlara ilişkin yapılan incelemeler neticesinde akademik komisyon tarafından; matematik dersine ait iki, görme engelli öğrenciler için hazırlanan matematik dersi soru kitapçığında bir, fen ve teknoloji dersine ait bir, İtalyanca dersine ait bir sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Ortak sınavlar ve mazeret sınavlarına katılan yaklaşık bir milyon 250 bin öğrencimizin, sınavına girmiş oldukları altı dersten toplam 7 milyon 500 bin cevap kağıdı ve sınavlara ait tüm tutanaklar, sınav mevzuatı hükümleri doğrultusunda incelenerek puan hesaplamaları tamamlanmıştır. Veli ve öğrencilerimiz, Ortak Sınavlar kapsamında gerçekleştirilen altı temel ders için sınav sonuçlarını 20.01.2014 tarihi itibariyle https://e-okul.meb.gov.tr adresinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme sayfasından görebilecektir. Veli ve öğrencilerimiz her türlü soruları için Alo 147 hattına 7 gün 24 saat başvurabilirler.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×