Orhan Özdemir’in özel kaleminin davasında bilirkişi raporu istendi

Yolsuzluk iddiası ile yargılanan Ankara ve Kayseri eski Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in Özel Kalem Amiri Ömer Zeren ile Emniyet Müdürü Murat Çetiner'in, "Özdemir hakkındaki soruşturmayı etkilemek ve Özdemir'e komplo yürütüldüğü algısı oluşturabilmek için.

Orhan Özdemir’in özel kaleminin davasında bilirkişi raporu istendi
16 Nisan 2014 Çarşamba 13:38

Yolsuzluk iddiası ile yargılanan Ankara ve Kayseri eski Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in Özel Kalem Amiri Ömer Zeren ile Emniyet Müdürü Murat Çetiner'in, "Özdemir hakkındaki soruşturmayı etkilemek ve Özdemir'e komplo yürütüldüğü algısı oluşturabilmek için sahte özel belge düzenledikleri" iddiasıyla yargılandığı davanın altıncı duruşması yapıldı.

Mahkeme verdiği ara kararda belgenin aslının olmadığından belge örneği üzerinde bilirkişi incelemesinin yapılmasına karar verdi. Ankara 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya sanıklar Ömer Zeren, katılan avukatları ve müdafi avukatları katıldı. Duruşmada ayrıca Adnan Gergeroğlu dinlendi. Gergeroğlu iddianamede geçen 'özel ileti' başlıklı belgeden haberinin olmadığını söyledi.

Mahkeme verdiği ara kararda belgenin aslının olmadığı anlaşıldığından belge örneği üzerinden bilirkişi incelemesi yaptırılmasına ve tanık Zeki Güven’in açıklamaları nazara alınarak katılan Muharrem Durmaz’ın dinlenmek üzere çağırılmasına karar verdi.
CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×