Önseçim İsteyen CHP'li Gençler Parti Binasını İşgal Etti

CHP'li gençler, 7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi Trabzon'da milletvekili adaylarının önseçimle belirlenmesi için parti il binasını işgal etti.

Önseçim İsteyen CHP'li Gençler Parti Binasını İşgal Etti
17 Mart 2015 Salı 15:04

CHP'li gençler, 7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi Trabzon'da mebus adaylarının önseçimle belirlenmesi için parti il binasını işgal etti. İl Başkanlığı girişini masa ve sandalyelerle kapatan gençler, il yöneticileri dâhil kimseyi içeri almıyor. CHP'li gençler, Genel Başkan CHP umumi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önseçim sözü bölgeye kadar eylemlerinin devam edeceğini söylüyor.

CHP Genel Merkezi, daha evvela açıkladığı kararda milletvekilliği seçimi öncesi Trabzon'da ilk sıranın kontenjan (Milletvekili Volkan Canalioğlu), kalan 5 paradigma için ise istek yoklaması yapılacağını duyurmuştu. Aday adayları ve Örgüt ise bütün adayların önseçimle belirlenmesini istek etmişti. Teşkilattan yükselen tepkiler üstüne ise geçtiğimiz günlerde, adayların önseçimle belirleneceğine dair söz verildiği iddiaları gündeme gelmişti. Ancak CHP Merkez Yürütme Kurulu'nun (MYK), dün ilk kararından art adım atmadığı ortaya çıkmıştı.

Genel Merkezin, teşkilatın isteğine karşın kararını değiştirmemesi üstüne CHP Trabzon Gençlik Kolları üyeleri, parti il binasını işgal etti. İl Başkanlığı girişini masa ve sandalyelerle kapatan 25 kadar genç, il yöneticileri dâhil kimseye içeri almıyor. Gençler duvarlara da 'Örgütün partisine örgüt el koydu, Gençlik vasıtası ile işgal edildi, direniş değil diriliş, parti asıl sahiplerinin elindedir, Tek kontenjanımız özgürlük, İnancımız demokrasi, irade gençlikte' yazılarının olduğu afişler astı. CHP'li gençler, Genel Başkanı CHP umumi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önseçim sözü bölgeye kadar eylemlerinin devam edeceğini söyledi.

Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Erdi Çakır, CHP'nin bir üyesi ve militanları şekilde partilerinin demokratikleşme eğilimini kazanması için direndiklerini söyledi. Görevinden dün akşam istifa ettiğini belirterek izahatyı eski Gençlik Kolları Başkanı sıfatıyla oluşturan Çakır, 'Kemal beyin (Kılıçdaroğlu) bize Trabzon'da önseçim olacağına dair söz vermesini bekliyoruz. O sözü aldığımızda eylemimiz biter. Alamadığımız taktirde eylememiz her gün ayrıcalıklı bir ebat kazanacak ve ilerleyen günlerde açlık grevine doğru gitmeyi düşünüyoruz. Kazanacağımız düşünüyoruz. Çünkü inananlar her süre kazanır.' dedi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×