'Önemli olan hayatı kazanmak, sınavları kazanmak küçük bir ayrıntı'

Sınav Dergisi Dersanesi Erzurum Şubesi'nin davetlisi olarak bu şehre gelen iletişim uzmanı Yar.

'Önemli olan hayatı kazanmak, sınavları kazanmak küçük bir ayrıntı'
18 Ocak 2014 Cumartesi 17:38

Sınav Dergisi Dersanesi Erzurum Şubesi'nin davetlisi olarak bu şehre gelen iletişim uzmanı Yar. Doç. Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, YGS ve LGS'ye hazırlanan öğrencilere yönelik 'Kazanmak senin de hakkın' konulu bir konferans verdi. Tavukçuoğlu, "Önemli olan hayatı kazanmak, sınavları kazanmak küçük bir ayrıntı" dedi.

Tavukçuoğlu, Erzurum Lisesi Kültür Merkezi Salonunda öğrenci ve eğitimcilerle bir araya geldi. Öğrencilere öz güven içerisinde derslerine çalışmalarını isteyen Tavukçuoğlu, pozitif düşünce ve yaşam tarzının başarıyı da beraberinde getirdiğini ifade etti. Öğrencilerin hedefinin sınavları kazanmak olmaması gerektiğine dikkat çeken Tavukçuoğlu, "Hedefinizde hayatı kazanmak olsun. Önemli olan hayatı kazanmaktır. Sınavları kazanmak küçük bir ayrıntı. Yüksek motivasyon, zinde ve dinç bir vücut, ruh başarıyı yakalamak mümkün." dedi.

Öğrencilerden güne yorgun başlamamalarını ve geç uyumamaları çağrısında da bulunan Yar. Doç. Dr. Tavukçuoğlu, "Geç yatmayın. Uykunuzu alın. Güne yorgun başlamayın. Yorgun vücut öğrenmeyi beceremez. Umutsuz olmayın, güne neşe ile başlayın ve kendinizle ve çevrenizle barışık yaşayın. Başarı kendisiyle barışık olanlarındır." ifadelerini kullandı.

Ebeveynlerin ders çalışırken çocuklarını korku ile tehdit etmemesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Tavukçuoğlu, "Korkunun olduğu yerde başarı olmaz" şeklinde konuştu.

'ASIL TARTIŞMA KONUSU DERSHANE KAPATMAK DEĞİL EĞİTİMDE KALİTENİN ARTIRILMASI'

Sınav Dershanesi Müdürü Birol Turgut, dershanelerin kapatılmasının tartışıldığı bir ortamda, asıl tartışma konusunun eğitimde kalitenin ve başarının artırılmasının nedenlerinin ortaya konulmasının gerektiğini dile getirdi. Dershaneler olarak eğitimin yanı sıra öğrencilere rehberlik hizmeti sunduklarına da vurgu yapan Turgut, "Öğrencilerimize ders verirken bir yandan da onlara kariyer ve rehberlik hizmeti sunuyoruz. Dershaneler olarak amacımız öğrencilerimize hedef belirlemek ve bu yolda onlara yardımcı olmak" ifadelerini kullandı CİHAN

'Önemli olan hayatı kazanmak, sınavları kazanmak küçük bir ayrıntı'


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×