Önce öldürdü, sonra yaktı

Konya'da birlikte yaşadığı kadın tarafından pompalı tüfekle öldürülen 30 yaşındaki Ferhat Y.

Önce öldürdü, sonra yaktı
27 Şubat 2014 Perşembe 15:08

Konya'da birlikte yaşadığı kadın tarafından pompalı tüfekle öldürülen 30 yaşındaki Ferhat Y., iddiaya göre daha sonra bir tarlada üzerine benzin dökülerek yakıldı.

2006 yılından beri kayıp olan Ferhat Y.'nin ailesi 2011 yılında çocuklarının kayıp ihbarını savcılığa dilekçe vererek bildirdi. Savcılık bir yıllık araştırmanın ardından kayıp dosyasını Konya Emniyet Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliğine verdi. Araştırmalar sonucunda kayıp şahıs bulunamadığı için öldürülmüş kanısına varıldı. Kayıp Şahıslar Büro Amirliği tarafından araştırılan dosya Konya Cinayet Masası ekiplerine verildi. Cinayet masası ekipleri büyük bir titizlikle çalışma başlattı. Şahsın önce kimliği araştırıldı. Ferhat Y.'nin hırsızlıktan ve çok suçtan kaydının bulunduğu öğrenildi. Daha sonra aynı suçtan sabıkalı olan kardeşleri dinlendi. Ferhat Y.'nin arkadaşları tek tek araştırılıp ifadeleri alındı. Polis aldığı ifadeler doğrultusunda bir süre birlikte yaşadığı 31 yaşındaki Saniye A.'ya ulaştı.

"ÖNCE ÖLDÜRDÜM DAHA SONRA YAKTIM"

Saniye A. (31) ilk önce polise verdiği çelişkili ifadesinde sadece arkadaş olduğunu ve haberinin olmadığını belirtti. Daha sonra polisin araştırması sonucunda Ferhat Y.'nin en son akşam Saniye A.'nın evinde olduğu öğrenildi. Cinayet Masası ekiplerince yapılan araştırmada Saniye A.'nın o gece Ferhat Y.'yi pompalı tüfekle sırtından vurduğu ve öldüğüne kanaat getirdikten sonra önce kendi bahçesinde, daha sonra evine yakın boş arazide benzin dökerek yaktığı anlaşıldı.

Saniye A.'nın verdiği ifadesinde, "Devamlı bana eziyet yapıyordu. Beni hem erkeklere pazarlıyor hem de dövüyordu. Kendisiyle devamlı kavga ediyordum. Bana durmadan para getir diyordu, gitmediğim akşam beni dövüyordu. Son akşam da kavga ettik, bana zorla sahip oldu. Ben de duvardaki silahı alarak sırtına ateş ettim ve yere yığıldı ve hareketsiz kaldı. Daha sonra yanına gittiğim zaman ölmüştü, ben de önce cesedi bahçede yaktım daha sonra kalan parçalarını gündüz eve yakın bir arazide benzin dökerek yaktım." dediği öne sürüldü.

Cinayet Masası ekiplerince yapılan soruşturmanın ardından Saniye A. sağlık kontrolü için hastaneye, ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Ferhat Y.'nin cesedine ise ulaşılamadı. Cesedin Konya Merkez Meram ilçesi Çayırbaşı Mahallesi'nde yapımı süren kentsel dönüşüm sırasında 3 bin tonluk toprak altında kaldığı öğrenildi. CİHAN

Önce öldürdü, sonra yaktı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×