Ölümün Yaşı Yok

Yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybeden Şeyma bebek son yolculuğuna uğurlandı.

Ölümün Yaşı Yok
05 Ocak 2014 Pazar 09:41

Bağcılar'da özel bir hastanede sezeryan doğumla dünyaya gelen ve solunum zorluğu çektiği iddiasıyla iki gün tutulduğu yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybeden Şeyma bebek son yolculuğuna uğurlandı. Baba Muhammed Şahin, cenaze namazı sırasında gözlerini minik tabuttan ayırmadı.
 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

İddiaya göre Bağcılar'da özel bir hastaneye 30 Aralık günü yatırılan Meryem Şahin, 33 saat sonra sezeryan doğum yapmıştı. Solunum zorluğu çektiği iddiasıyla yoğun bakım ünitesinde tutulan Şeyma isimli bebek 2 gün sonra yaşamını yitirmişti. Aile, ihmal olduğunu Şeyma'nın doğumu yapan doktorun ve hastane yönetiminin ilgisizliğinden kaynaklandığını öne sürdü.


Şeyma'nın cansız bedeni götürüldüğü otopsi işlemlerinin ardından Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Fatih Camii'ne getirildi. Minik bir tabut içine konulan Şeyma için ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Ayakta durmakta zorlanan baba Muhammed Şahin, namaz boyunca gözlerini kızı Şeyma'nın tabutundan ayırmadı.2 gün yaşama tutunabilen Şeyma bebek defnedilmek üzere Habipler Mezarlığı'na götürüldü.
Öte yandan Fatih Camii avlusunda Şeyma bebekle aynı anda başka bir kadının cenaze namazı kılındı. Ülfet Haznedar isimli kadının 100 yaşında olması dikkat çekti. Namazı kıldıran dini görevli de "Ölümün yaşı yok" diyerek bu farklılığı vurguladı. 

Ülfet Haznedar'ın cenazesi de defnedilmek üzere Yeni Kozlu Mezarlığı'na götürüldü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×