Ölen madencilerin 12'si İzmir'de toprağa verildi

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden 12'si, İzmir Kınık ilçesine bağlı Köseler köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazeler ilk olarak Manisa Kırkağaç'taki soğuk hava deposundan alınarak...

Ölen madencilerin 12'si İzmir'de toprağa verildi
14 Mayıs 2014 Çarşamba 21:53

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden 12'si, İzmir Kınık ilçesine bağlı Köseler köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenazeler ilk olarak Manisa Kırkağaç'taki soğuk hava deposundan alınarak köy meydanına getirildi. Burada cenazeler ailelerine ve yakınlarına gösterildi. Bu sırada gözyaşlarına boğulan ve fenalık geçiren cenaze yakınlarına sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Cenazeler daha sonra omuzlara alınarak köy okulunun bahçesine götürüldü.

Okul bahçesinde ikindi vaktinde Kınık, Bergama, Aliağa müftüleri tarafından tek tek kıldırılan cenaze namazının ardından madencilerin tabutları köy mezarlığına kadar omuzlarda taşındı. Cenazeler, burada iş makinesiyle yan yana açılan mezarlara gözyaşlarıyla defnedildi.

Cenazeleri toprağa verilen işçilerin isimleri şöyle: "Şerif Gezgin, kardeşi Murat Gezgin, Ali Dağlı, Mustafa Dağlı, Ahmet Şen, Sadık Çakır, Güngör Kayrak, Selahattin Kayrak, Evren Sarı, Beytullah Çakır, Muhsin Taş ve Mehmet Yetim."

Cenaze törenine Köseler köyü halkı ve madencilerin yakınlarıyla bazı AK Parti milletvekilleri de katıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×