Okumayı öğrenen çocuklar bayram yaptı

Adana Özel Burç Vural İlkokulu tarafından 1. sınıf öğrencilerinin okumaya başlamalarını kutlamak için 'Okuma Pastası' etkinliği düzenlendi.

Okumayı öğrenen çocuklar bayram yaptı
24 Ocak 2014 Cuma 12:48

Adana Özel Burç Vural İlkokulu tarafından 1. sınıf öğrencilerinin okumaya başlamalarını kutlamak için 'Okuma Pastası' etkinliği düzenlendi. Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, okumayı söken öğrenciler ve velileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Özel Burç Vural İlkokulu sınıf öğretmeni Hayati Cabadağ, "Bir dönem boyunca çocuklarımızın elle tutulur gözle görülür başarısını velilerimizle paylaşmak, bunu kutlama merasimine dönüştürerek hafızalarında kalıcı hale getirmek için böyle bir tören düzenledik. Sağolsun velilerimiz de yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerimizde etkinliğimizde yaptıkları okumalarla başarılarını velilerine göstermiş oldu." dedi.

Öğrencilerin okumaya geçmesinin sevincini yaşadıklarını ifade eden Okul Müdürü Ramazan Başol, okumayı yeni öğrenen öğrencilerin, velileri için de gurur kaynağı olduklarını söyledi.

Okumayı söken öğrencilerin her birinin bu konudaki başarılarını gösterebilmek için hikaye okumalarının ardından öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte ‘okuma pastasını’ kesti. Programın devamında öğrenciler okuma belgelerini aldılar ve aileleri ile ‘İlk Defter Sergisi’ni gezdi. Veliler burada öğrencilerin okuma-yazma sürecini adım adım izleme şansı buldu. Öğrencilerin koro halinde şarkı söylemeleri ile tören son buldu.
CİHAN

Okumayı öğrenen çocuklar bayram yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×