Okulu erken tatil eden 2 öğretmen hakkına soruşturma başladı

Van'da hiç kimseye haber vermeden okulu bir hafta erken tatil ederek karneleri İŞ-KUR elemanına dağıtan 2 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Okulu erken tatil eden 2 öğretmen hakkına soruşturma başladı
22 Ocak 2014 Çarşamba 16:18

Van'da hiç kimseye haber vermeden okulu bir hafta erken tatil ederek karneleri İŞ-KUR elemanına dağıtan 2 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, okulda görevli olan kadrolu asker öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve ücretli öğretmenin de işine son verildiğini söyledi.

Muradiye ilçe merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan 45 haneli Karavil mezrasının 2 derslikli, Müzeyyen-Raif Kürümoğlu İlkokulu, geçtiğimiz Cuma günü biri kadrolu, biri sözleşmeli 2 öğretmenin kararıyla yarıyıl tatiline başladı. Bu olay yardımsever vatandaşların gönderdiği kışlık giyecek ve çeşitli malzemeleri öğrencilere dağıtmak için dün gelen yetkililerin ziyareti sırasında ortaya çıktı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kütükçüoğlu, Şube Müdürü Müslüm Eren ve Bakır Bedevioğlu okulu ziyaret etti. Kütükçüoğlu, Reşit Kütükçüoğlu, öğretmenlerin kendilerine bilgi vermeden gittiğini, gerekli işlemleri yapacaklarını söylemişti.

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin konuyla yaptığı açıklamada, okulda görevli olan kadrolu asker öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve ücretli öğretmenin de işine son verildiğini söyledi. İl ve ilçelerden uzakta ki köy okullarında bu tür erken tatil ve benzeri durumların olabileceği okullar için müfettişleri görevlendirdiklerini belirten Kırekin, böyle bir durumla karşılaştıklarında görevli kişiler hakkında yasal işlemleri hemen yapacaklarını ifade etti.

Bir eğitimci olarak öğretmenlerin 180 günlük çalışma sürelerinin dolu dolu geçirmelerini talep ettiklerini aktaran Kırekin, "Dün daha bu olaydan haberimiz olmadan önce, İl ve ilçelerimizdeki okullarımıza bu konuyla ilgili yazı gönderdik. Gönderdiğimiz yazıda derslerin karne gününe kadar devam etmesini ve öğrencilere karnelerinin öğretmenleri tarafından verilmesini istediğimizi belirttik. Ve dersleri erken kesen öğretmenler hakkında gereken işlemleri yapacağımızı ifade etmiştik. Ne yazık ki gönderdiğimiz yazı daha gitmeden böyle bir durum ortaya çıktı." dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×