Okullarda görev yapan polisler, öğrencileri koruyup kolluyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde okul önlerinde öğrencilerin rahatsız edilmesi 'Anne Gözün Arkada Kalmasın' projesiyle önleniyor.

Okullarda görev yapan polisler, öğrencileri koruyup kolluyor
18 Ocak 2014 Cumartesi 15:33

Antalya'nın Manavgat ilçesinde okul önlerinde öğrencilerin rahatsız edilmesi 'Anne Gözün Arkada Kalmasın' projesiyle önleniyor. Manavgat Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı protokol kapsamında okullarda 48 erkek ve bayan polis öğrencilere ablalık ve ağabeylik yapıyor.
Polisler, öğrencilerin sabah ve öğle arası giriş ile ikindi okul çıkışlarında okul önlerinde bekleyerek çevreden gelebilecek zarardan koruyor. Polisler, okul müdürleriyle koordineli çalışarak, okul çevresinde muhtemel bir olaya kısa sürede müdahale ediyor.
Okullarda görev yapan 48 polislerin ilçe güvenliğini sağlamada başka bir işleri çıkması halinde amirlerine bildirerek kısa sürede başka bir güvenlik görevlisinin okula gönderildiği belirtildi.
Manavgat İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran, ilçede okul önlerinde muhtemel suç olayları ve öğrencilerin rahatsız edilmesini eğitim ve öğretim sezonu başında hayata geçirdikleri 'Anne Gözün Arkada Kalmasın' projesiyle önlediklerini söyledi.
Kendilerinin emniyet mensubu olması yanında aynı zamanda öğrenci velisi olduklarını hatırlatan Taşkıran, "Okullardaki görevli olan polisler okul idaresi ile birlikte koordineli çalışarak öğrencilerin giriş ve çıkışlarda art niyetli kişiler tarafından rahatsız edilmesinin önüne geçiyoruz. Okul giriş ve çıkışlarında polislerin bulunması köyü niyetli kişilerin öğrencilere yaklaşmasında caydırıcı olur. Öğrenci velileri uygulamadan ötürü teşekkürlerini iletiyor. Okullarda öğrencilerimizin saçının bir tek teline zarar gelmemesi için uğraşıyoruz.Annelerin çocuklarını okula gönderirken gözlerini arkada olmasını istemiyoruz. Poliste olsak hepimiz öğrenci velisiyiz. Anne ve babayız. Çocuklarımıza toplumsal kenetlenme ile sahip çıkmalıyız. Okuldan sonra öğrencinin eve gelmesinde anne ve babalara sorumluluklar düşüyor. Anne ve babalar çocuklarına sevgi, şefkat ve merhametle yaklaşmalı. " diye konuştu.
Taşkıran, proje sayesinde okul önlerinde öğrencilerin rahatsız eden olayları önemli ölçüde engellediklerini sözlerine ekledi. CİHAN

Okullarda görev yapan polisler, öğrencileri koruyup kolluyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×