Okullararası atletizm yarışları sona erdi
Adana Okullararası Puanlı Atletizm Yarışları, farklı kategorilerde 120 okuldan 484 sporcu katılımıyla sona erdi.
Adana Okullararası Puanlı Atletizm Yarışları, farklı
kategorilerde 120 okuldan 484 sporcu katılımıyla sona erdi.
Yüreğir Serinevler Atletizm Pistinde gerçekleştirilen yarışlarda
sporcular uzun, üç adım, sırıkla yüksek atlama, gülle atma, disk
atma, fırlatma topu, 100 metre engelli, 110 metre engelli, 300
metre engelli, 100, 200, 300, 400, 800 ve 1500 metre
kategorilerinde mücadele etti. Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi
Abdulkadir Uğur, puanlı atletizm seçmelerinde sporcuların, küçük,
yıldız, genç kız ve erkek kategorilerinde yarıştıklarını, küçük ve
yıldız sporcuların 3-4 Mayıs tarihinde Mersin, gençlerin ise 28-30
Nisan'da Adana'da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılacaklarını
ifade etti. Okulların atletizm sporuna gösterdikleri önemin kendini
memnun ettiğini ifade eden Uğur, "Amacımız atletizmi alt yapıya
yaymaktır. Bu tip müsabakalar sporcular açısından çok önemli.
Hedefimiz, atletizm sporunu sevdirmek, tabana yaymak ve
geliştirmektir.” diye konuştu.
Dereceye giren sporcuların isimleri ve okulları şöyle:
Küçük Kızlar:
Fırlatma topu: Berivan Uğurlu - Dervişler Ortaokulu
Küçük Erkekler:
100 metre ve uzun atlama: Atakan Özal - Bahçeşehir Koleji
Yüksek atlama: Başar Özcan- Akşemsettin Orta Okulu
Yıldız Erkekler:
100 metre: Yasin İşcan - Toros Ortaokulu
300 metre: Aykut Yemişen - Saimbeyli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
(YİBO)
800 metre: Doğukan Uysak-Emine Türken İkiz Ortaokulu.
Üç adım atlama: Samet Sağlam-Gül Bahçesi Ortaokulu
Yüksek atlama: Veysel Tunç-Akşemsettin Ortaokulu
Gülle atma: Abdullah Karataş - Feke Lütfiye Ayşe Baytok Yatılı
İlköğretim Bölge Okulu(YİBO)
Disk atma: Mahmut Can Ceylan Gazeteci Adem Yavuz Ortaokulu
Cirit atma: Abdullah Karataş -Feke Lütfiye Ayşe Baytok Yatılı
İlköğretim Bölge Okulu(YİBO)
Yıldız Kızlar:
1500 metre: Ümran Kıyar-23 Nisan İlköğretim Orta Okulu
100 metre engelli: Seda Pınar-Dervişler Ortaokulu
Yüksek atlama: Seda Pınar-Dervişler Ortaokulu
Disk atma: Sevgi Pınar Dervişler Ortaokulu
Genç Erkekler:
100 metre: Ahmet Acıdrı-Özel Burç Vural Lisesi
110 metre engelli: Serhat Kabadayı-Spor Lisesi
300 metre engelli: Emre Güzel -Spor Lisesi
Üç adım atlama: Mehmet Polat-Spor Lisesi
Sırıkla yüksek atlama: Zeki Cem Tenekebüken-Yüreğir Halıcılar
Anadolu Lisesi
Gülle atma: Özgür Çağrı Kara - Yüreğir İMKB Teknik ve Endüstri
Meslek Lisesi
Yüksek atlama: Murta Ceyran-Spor Lisesi
Cirit atma: Cebrail Kozan- Spor Lisesi
Genç Kızlar
200 metre: Şükran Akkurt-Sungurbey Anadolu Lisesi
Üç adım atlama: Gamze Şimşek-Dadalıoğlu Anadolu Lisesi
Sırıkla yüksek atlama: Demet Parlak-Çobanoğlu Ticaret Meslek
Lisesi
Gülle atma: Bircan Mert--Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi
Cirit atma: Fulya Özdemir - Spor Lisesi
TAKIM HALİNDE BİRİNCİ OLAN OKULLAR:
Küçük Kızlar: Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu
Küçük Erkekler: Şehit Muhammet Ali Demir Ortaokulu
Yıldız Kızlar: Dervişler Ortaokulu
Yıldız Erkeler: Şehit İdris Güler Ortaokulu
Genç Kız ve Erkler: Spor Lisesi
CİHAN
Yorumlar