'Okullar hayat olsun' projesi değerlendirildi

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen ‘Okullar hayat olsun’ projesi amacına ulaştı.

'Okullar hayat olsun' projesi değerlendirildi
15 Ocak 2014 Çarşamba 16:53

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen ‘Okullar hayat olsun’ projesi amacına ulaştı. Proje faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, “Bütün bir yıl boyunca herkese açıldığını gösteren bu projenin hakkıyla uygulandığını birçok kez gördük.” dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıda, ‘Okullar hayat olsun’ projesi değerlendirildi. Proje hakkında bilgi veren Erzincan Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen; “Erzincan’da okullar hayat olsun projesinin öncelikle anlaşılma ve kabul edilme noktasında kabul edildiğini, uygulanabilirliğini ve uygulanabilecek güzel örneklerinin sergileneceğini kabul edildiğini, öncelikle amacına uygun, projenin ruhuna uygun bir takım faaliyetler ilimizde gerçekleştirildi. İlçelerimizde belediyelerimizin sınırlı kısıtlı imkanları ve bizim okullarımızın fiziki mekanlarının çok fazla yeterli olmaması dolayısıyla beklediğimiz ölçüde bu projenin uygulanması oluşmamış olabilir. Ama şehir merkezinde özellikle merkez ilçede ve tüm beldelerdeki okullarda gerçekten de kamu binalarının yapılış amaçlarına değil, kamunun bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kullanılabilirliğini göstermek amacıyla; bütün bir yıl boyunca herkese açıldığını gösteren bu projenin hakkıyla uygulandığını birçok kez gördük. Bugün 2013 yılında yapılan çalışmaları değerlendirmek ve 2014 yılında nelerin ortaya konuşabileceğini görmek amacıyla bu toplantıyı yapacağız.” açıklamasında bulundu.

Toplantıda daha sonra 2013 yılı içerisinde Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında yapılan çalışmalar slayt eşliğinde anlatıldıktan sonra, 2014 yılı içerisinde neler yapılabilir konusu üzerinde tartışıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×