Öksüz, yetim öğrencilerden oluşan koro konser verdi

Şanlıurfa'nın Birecik ilçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakı(SYDV) başkanlığı tarafından yürütülen 2013 Sosyal Destek Programı(SODES) projelerinden Şefkat Çemberi projesi kapsamında müzik kurslarına katılan maddi durumu iyi olmayan, öksüz.

Öksüz, yetim öğrencilerden oluşan koro konser verdi
23 Ocak 2014 Perşembe 12:03

Şanlıurfa'nın Birecik ilçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakı(SYDV) başkanlığı tarafından yürütülen 2013 Sosyal Destek Programı(SODES) projelerinden Şefkat Çemberi projesi kapsamında müzik kurslarına katılan maddi durumu iyi olmayan, öksüz, yetim ve tek ebeveynli öğrencilerden oluşan müzik korosu Minikler Kervan kreş açılışında anlamlı bir konser düzenledi.

Programa katılan öğrenciler, öğretmenler, aileler ve vatandaşlar öğrencilerin vermiş olduğu konserden çok mutlu olduklarını ve eğlendiklerini dile getirdi. Minikler Kervanı Kreş sahibi Hasan Yıldırım, “Birecik ilçemizde bugün açılışını yaptığımız miniklerimizin kervanı dediğimiz kreşimiz ile Birecik halkına hizmet vermekten büyük mutluluk duyacağımızı ve bugün de bizi yalnız bırakmayan Birecik Kaymakamlığı SYDV Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Şefkat Çemberi projesi kapsamında başta şef Salih Kolkıran olmak üzere, eşsiz dinleti sunan, hem çalan hem de söyleyen müzik korosuna en içten teşekkür ederim“ şeklinde konuştu.

Şefkat Çemberi proje koordinatörü Vedat İldiz ise yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimize bu imkânları sunan ilçe Kaymakamımız Fehmi Sinan Niyazi Beye çok teşekkür ederim“ dedi.

Müzik kursuna katılan öğrenciler ise “Bu proje kapsamında müzikle buluşmamızı sağlayan değerli büyüklerimize teşekkür ederiz. Bizleri bu ortamlara katılma imkânı tanımalarıyla kendimizi keşfetmemizi, hünerlerimizi göstermemizi sağlamış olduk. Başta ilçe Kaymakamımız olmak üzere tüm projede emeği geçen büyüklerimize teşekkür ediyoruz.” dediler. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×