Okmeydanı’nda gerginlik

Okmeydanı’nda Sivas olaylarının yıldönümünü bahane eden maskeli bir grup izinsiz gösteri yapmak istedi. Polis, taş ve molotofkokteyli atan gruba biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti. Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Anadolu Kahvesi’nde...

Okmeydanı’nda gerginlik

Okmeydanı’nda Sivas olaylarının yıldönümünü bahane eden maskeli bir grup izinsiz gösteri yapmak istedi. Polis, taş ve molotofkokteyli atan gruba biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti.

Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Anadolu Kahvesi’nde akşam saatlerinde toplanan bir grup, basın açıklaması yaparak 1993 yılında Sivas’ta yaşanan olayları protesto etti. Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı. Daha sonra ortaya çıkan maskeli bir grup, Fevzi Çakmak Caddesi’ni trafiğe kapatmak istedi. Polis ekipleri, biber gazı kullanarak grubu dağıttı. Ara sokaklara kaçan göstericiler, bir süre sonra Mithat Paşa Caddesi üzerinde barikat kurarak ateşe verdi. Maskeli grup, polise de molotofkokteyli ve taşla saldırdı. Zırhlı araçlarla görev yapan polis ekipleri de gruba biber gazı ve plastik mermiyle müdahale etti.

Olaylar geç saatlere kadar devam ederken polisin bölgedeki güvenlik önlemi sürüyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×