OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, otomotiv sektöründeki nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ilk...

OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi
12 Haziran 2014 Perşembe 14:43

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, otomotiv sektöründeki nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilen Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi.

TBMM Üstün Hizmet Ödüllü OİB Teknik ve EML’den toplam 143 öğrenci mezun oldu. OİB Teknik EML konferans salonunda düzenlenen ilk mezuniyet töreni, öğrenci, veli ve yakınlarından oluşan kalabalık bir davetli topluluğu ile gerçekleştirildi. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar’ın da katıldığı törende dereceye giren öğrencilere başarı belgesi verildi. Tören, bayrak, flama devir teslimiyle devam etti.

OİB Başkanı Orhan Sabuncu, törende yaptığı konuşmada, “Otomotiv sektörünün gereksinimlerini karşılayacak nitelikli bireylerin Türkiye’de alanında bir ilk olan bu okuldan çıkacağından eminim. Okulumuzun, sektörümüze nitelikli elemanların yetişmesinde sanayicilerimize büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu okuldan mezun olan öğrencilerimiz Türkiye’nin gururu olacaklar.” dedi.

UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar ise mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Okul Müdürü Uğur Nikbay da “Burada aldığınız teknik, uygulamalı ve teorik eğitimle iş hayatınızda önemli başarılara imza atacaksınız. Ayrıca göstereceğiniz başarılar sizden sonraki mezunlar için de ilham kaynağı olacaktır.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×