OGS Türkiye şampiyonlarından Vali Demirtaş’a ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28-29 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (OGS) tüm sorulara doğru cevap vererek OGS Türkiye Şampiyonu olan Adıyaman İMKB Ortaokulu 8.

OGS Türkiye şampiyonlarından Vali Demirtaş’a ziyaret
27 Ocak 2014 Pazartesi 15:13

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28-29 Kasım 2013 tarihleri arasında yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (OGS) tüm sorulara doğru cevap vererek OGS Türkiye Şampiyonu olan Adıyaman İMKB Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Sena Kaya, Buğrahan Kılavuz ve Özel İkbal Ortaokulu öğrencisi Muhammet Polat, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Öğrencilerin başarısından ve ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, öğrencilerle sohbet ederek bundan sonraki sınavlarda başarılar diledi. Öğrencilerin başarısının kendisini gururlandırdığını vurgulayan Vali Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti: “İMKB Ortaokulu öğrencilerimizden Sena Kaya, Buğrahan Kılavuz ile Özel İkbal Koleji öğrencilerinden Muhammet Polat, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında 6 dersten 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olmuşlardır. Çocuklarımızın başarısı ilimiz adına gurur vericidir. Programlı ve disiplinli bir çalışmanın sonucunda başarıyı elde eden öğrencilerimiz OGS’de iyi bir performans sergileyerek yüzümüzü ağarttılar.” dedi.

Adıyaman’da eğitim alanında yapılan alt yapı ve fiziki iyileştirmelerin beraberinde başarıyı getirdiğini ifade eden Vali Demirtaş, “Adıyaman’da eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik çok önemli yatırımlar hayata geçirdik. İl genelinde eğitim seviyesini daha da üst noktalara taşımak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha nezih ortamlarda okuyabilmelerini sağlamak amacıyla eğitim yatırımlarımızı her geçen gün artırıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla Adıyaman'da 2015 yılına kadar ikili eğitimden tekli eğitime sınıflarında 25 kişilik olduğu bir eğitim sistemi hedefliyoruz. Bunun sağlanması ile birlikte Adıyaman’da eğitiminin niteliğine ve başarısına önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş daha sonra, OGS Türkiye şampiyonu öğrencileri ve onları hazırlayan öğretmenlerini tebrik ederek, çocukları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Vali Demirtaş’ın makamında gerçekleşen ziyarette Vali Yardımcısı Levent Öztin, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Eğitim Denetmenleri Başkanı Halil Fırat ve Okul Müdürleri de hazır bulundu. CİHAN

OGS Türkiye şampiyonlarından Vali Demirtaş’a ziyaret


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×