Öğretmen adayları okullarını tanıttı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Fen Bilgisi 3. sınıf öğrencileri, 7. sınıf öğrencilerine fen laboratuvarını tanıtıp deneyler yaptı.BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi 3. sınıf öğrencilerinden...

Öğretmen adayları okullarını tanıttı
29 Mayıs 2014 Perşembe 18:03

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Fen Bilgisi 3. sınıf öğrencileri, 7. sınıf öğrencilerine fen laboratuvarını tanıtıp deneyler yaptı.

BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi 3. sınıf öğrencilerinden Ali Geçgül, Büşra Tarakçı, Cansu Baş, Mustafa Çelikbaş ve Senem Çakır ‘Topluma Hizmet Uygulamaları' kapsamında Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerine, fakültelerindeki laboratuvarı tanıttılar. Öğrenciler, Prof. Dr. Yavuz Saka koordinatörlüğünde. Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu'ndan 7. sınıf A B C şubelerine 3 grup halinde kepez binasına götürüp orada önce laboratuvar güvenlik önlemlerini anlattılar. Daha sonra laboratuvar malzemelerini tanıtıp mikroskopta bazı bitki ve hayvan hücrelerini öğrencilere gösterdiler. Öğrenciler, kendi okullarında laboratuvar olduğunu ama bazı malzemeler yönünden eksik olduklarını dile getirdiler. Buraya gelerek gelişmiş bir laboratuvar gördüklerini daha önce görmedikleri deney malzemelerini gördüklerini söylediler.

Daha sonra konferans salonunda uzay ve evrenle ilgili film izletilerek, güneş sisteminde gezegen, cüce gezegen, uydu ve güneş gibi kavramları görsel bir şekilde daha anlaşılabilir hale getirildi. Fakülte öğrencileri film öncesinde misafirlerine patlamış mısır ve meyve suyu gibi ikramlarda bulundular. Film sonunda ise düzenlenen çekilişi kazanan 5 öğrenciye hediyeleri verildi.

CİHAN

Öğretmen adayları okullarını tanıttı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×