Öğretim elemanlarından el sanatları sergisi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) öğretim elemanları tarafından hazırlanan el sanatları sergisinin açılışı yapıldı. Açılış törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım,...

Öğretim elemanlarından el sanatları sergisi
07 Mayıs 2014 Çarşamba 11:23

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) öğretim elemanları tarafından hazırlanan el sanatları sergisinin açılışı yapıldı.

Açılış törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdullah Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Tiske, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. 8 öğretim elemanının yapmış olduğu çalışmaların sergilendiği etkinlikte 50’nin üzerinde eser yer aldı. İçerisinde tezhip, minyatür, halı, cam, keçe, ebru, hat, kaat-ı gibi pek çok farklı dalda çalışmanın bulunduğu sergi, iki gün boyunca ziyaret edilebilecek. Öğretim elemanlarının yapmış oldukları çalışmaların sergilenmesinin ardından ise 7 Mayıs’ta TBMYO öğrencilerinin hazırladıkları yıl sonu sergisi ziyarete açılacak.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdullah Kaya, sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Öğretim elemanlarımızın el emeği göz nuru olan bu çalışmaların sergilenmesi beni çok mutlu etti. TBMYO Geleneksel 2. Bahar Şenliği kapsamında gerçekleştirilen bu etkinlik ile yüksekokulumuzda yapılan el sanatları gün ışığına çıkmış oldu. Bu serginin ardından öğrencilerimizin düzenleyeceği sergiye de herkesi davet ediyorum.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×