Öğrencilerin tuvalet sıkıntısı!

Van'ın Başkale ilçesindeki ilkokulda tuvaletin kullanılamaz halde olması nedeniyle öğrenciler sıkıntı yaşıyor.

Öğrencilerin tuvalet sıkıntısı!
03 Mart 2015 Salı 18:43

İlçe merkezine 21 kilometre uzaklıkta olan ve 35 öğrencinin eğitim gördüğü Tandoğan İlkokulu'nda yaşanan tuvalet sıkıntısı itibarı ile bir takım öğrenciler evlerinde birileri ise açık bölgede ihtiyaçlarını gideriyor. Okuldaki tuvaletin onarılmasını dileyen talebe velilerinden Faik Koç, konuyu oldukça çok kere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirdiklerini fakat bir netice alamadıklarını anlatım etti.

Koç, "Okulda tuvalet mevcut fakat kalıntı vaziyette bulunduğu için kullanılmıyor. Tuvalet sorununun bir an öncelikle giderilmesini bekliyoruz. Kış aylarında öğrencilerimiz perişan oluyor. Bu gidişle çocuklarımız hastalanacak. Çocuklar ve öğretmenler böyle bir ortamda nasıl duru kalabilir. Öğrencilerimizin daha sıhhatli ortamda eğitim görmesini istiyor ve bu konu için yetkililerden duyarlılık bekliyoruz" dedi. 
İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse ise okullardaki eksikliklerin ilgili kurumlara iletildiğini belirterek, “Kış şartlarının çetin geçtiği ilçede, okulların sularının donması itibarı ile emek yapamıyoruz. Onarımlar da don vakayı itibarı ile üretken olmuyor. Havaların ısınmasıyla okullardaki çalışmalar başlatılarak lüzumlu onarımlar tamamlanacak" diye konuştu.
 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×