Öğrencilere sınav kaygısından kurtulma yolları anlatıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri Gülen Yüzler Projesi kapsamında 'Sınav Kaygısı, Verimli Ders Çalışma ve Kariyer Eğitimi' konulu seminer düzenlendi.

Öğrencilere sınav kaygısından kurtulma yolları anlatıldı
23 Ocak 2014 Perşembe 13:43

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri Gülen Yüzler Projesi kapsamında 'Sınav Kaygısı, Verimli Ders Çalışma ve Kariyer Eğitimi' konulu seminer düzenlendi. Seminere, Yakındoğu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve NTV Doğru Tercih Programı Eğitim Direktörü Sadık Gültekin katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen eğitim seminerinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, bilginin bu dünyada her zaman en önemli hazine olduğunu belirtti. Günümüzde bilginin adeta ticari bir meta olduğunu ve artık kariyer planlamalarında belirleyici yegane faktör haline geldiğini dile getiren Tuzcuoğlu, "Bilgi şimdi tartıya çıktı. Tartılıyor ve böylece gençler bir yön buluyor. Büyükşehir Belediyesi birçok hizmet yapıyor. Yollar, altyapılar, hayatın ihtiyacı olan hizmet binaları yapılıyor. Şehrin geleceği ile ilgili stratejiler geliştiriliyor. Beraberinde sosyal projeler de uygulanıyor. İnsan merkezli, insanı asla ihmal etmeyen projeler yürütüyoruz. 'Gülen Yüzler' adı altında gençlere yönelik birçok proje yaptık. Yaptığımız gençlik projeleri Türkiye birincilikleri aldı. Çünkü biz bu şehrin gençlerini, insanlarını önemsiyoruz ve gençlerimizin geleceğe daha iyi daha donanımlı yürümesini sağlamaya çalışıyoruz." dedi.

Seminere katılan Yakındoğu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve NTV Doğru Tercih Programı Eğitim Direktörü Sadık Gültekin de sınavla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sınavın sadece okullarda olmadığını ve adı değişse de hayatta sınavların hep var olduğunu dile getiren Gültekin, "Sınavlar için iki şey önemli. Kalbimizin sınav için çarpması ve sırtımızın terlemesi. Bir şey için çabalarız ama kaybederiz, bu çok normal. Ama normal olmayan çalışmamak." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×