Öğrencilere başkandan çorba ikramı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi'nde öğrencilere çorba dağıttı.

Öğrencilere başkandan çorba ikramı
20 Şubat 2014 Perşembe 16:43

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi'nde öğrencilere çorba dağıttı. Ailelerinden uzakta eğitimlerini sürdüren öğrencilerin sabah bir şey yiyemediklerini öğrenciliğinden bildiğini ifade eden Başkan Özhaseki, birkaç yıldır her sabah çorba dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi'nin, Erciyes Üniversitesi'nde her sabah çorba ikramına Başkan Mehmet Özhaseki de iştirak etti. Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi karşısındaki otobüs duraklarının bulunduğu alanda çorba dağıtımını yerinde gören ve bizzat dağıtıma iştirak eden Başkan Özhaseki, öğrencilerin sıkıntılarını kendi öğrenciliği döneminden iyi bildiğini belirtti. Ailelerinden uzakta olan öğrencilerin sabah kahvaltısı yapmadan derse girmek zorunda kaldıklarını dile getiren Başkan Özhaseki, bu sorunu bir nebze de olsa gidermek için böyle bir uygulama başlattıklarını kaydetti.

Başkan Özhaseki, "Benim de üniversite yıllarım sıkıntılı geçtiği için öğrencilerin sıkıntılarını iyi biliyorum. Sabah hiç değilse bir çorba içerek derslere daha verimli girebilmeleri için bu uygulamayı başlattık." diye konuştu. Öğrencilerle birlikte sıcak çorba içen ve onlarla sıcak bir sohbet gerçekleştiren Özhaseki, Kayseri ile ilgili düşüncelerini sordu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×