Öğrencilerden Uludere eylemi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri, Uludere katliamında hayatını kaybedenleri yıldönümünde anmak amacıyla Atatürk Anıtı önünde toplandı.

Öğrencilerden Uludere eylemi
28 Aralık 2013 Cumartesi 18:23

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri, Uludere katliamında hayatını kaybedenleri yıldönümünde anmak amacıyla Atatürk Anıtı önünde toplandı. Öğrenciler katliamı hazırladıkları tiyatro ile protesto etti.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde 28 Aralık 2011 yılında meydana gelen olayın ikinci yıldönümü nedeniyle Ereğli Eğitim Fakültesi'nin çeşitli bölümlerinde öğrenim gören yaklaşık 60 öğrenci, Atatürk Anıtı önünde toplandı. Geniş güvenlik önlemi altında gerçekleştirilen eylemde öğrenciler ellerinde dövizlerle sloganlar attı. Öğrenciler katliamı protesto etmek için hazırladıkları tiyatro gösterisinde; Gezi Parkı ve Uludere katliamı başta olmak üzere çıkan olaylarda hayatlarını kaybedenlerle ilgili sunum yaptı. Halkın da meraklı gözlerle takip ettiği eylemin son bölümün de ise öğrencilerde Şirvan Akyaz, Uludere'de yaşanan ve 34 kişinin hayatını kaybettiği olayların sorumlularının hükümet tarafından ortaya çıkarılmasını istediklerini söyledi.

Yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık olaysız şekilde dağıldı. CİHAN

Öğrencilerden Uludere eylemi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×