Öğrenciler, harçlıklarıyla Afrika’da iki su kuyusu açtıracak

Konya’da eğitim veren Özel Merve Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu öğrencileri, Afrika’nın susuzlukla mücadelesine destek olabilmek için başlattıkları yardım kampanyasını tamamladı. Öğrenciler, harçlıklarından artırarak biriktirdikleri...

Öğrenciler, harçlıklarıyla Afrika’da iki su kuyusu açtıracak
09 Haziran 2014 Pazartesi 16:03

Konya’da eğitim veren Özel Merve Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu öğrencileri, Afrika’nın susuzlukla mücadelesine destek olabilmek için başlattıkları yardım kampanyasını tamamladı. Öğrenciler, harçlıklarından artırarak biriktirdikleri 16 bin TL’yi, Afrika’da 2 su kuyusu açtırmak üzere Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Aşçı’ya teslim etti.

    Okul koridorunda temsili su kuyusu şeklindeki kumbaraya bir yıldır harçlıklarından artırdıklarını biriktiren öğrenciler, bugün son yardımlarını yaptı. Okul yönetimi ve öğrenciler, su kuyusu açtırmak üzere topladıkları yardımları törenle Kimse Yok Mu Derneği’ne teslim etti.

    Özel Merve Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu Müdürü Ömer Faruk Orhan, öğrencilere sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine destek vermeleri adına böyle bir proje başlattıklarını dile getirdi. Orhan "Çocuklarımız, sadece kendi yaşadıkları çevrede değil, dünyanın değişik yerlerindeki insanlara da el uzatma gibi bir projeye imza attılar. Bu ihtiyaç da Afrika’daki insanların su ihtiyacıydı. Velilerimizin ve öğrencilerimizin desteğiyle Afrika’da su açmak istedik. Bir sezon içerisinde 16 bin TL’lik bir yardım topladık ve iki adet su kuyusu açmak üzere Kimse Yok Mu Derneği ile işbirliği içerisinde yardımları yetkililere teslim ettik. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmaları devam ettireceğiz." dedi.

    Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Başkanı Hasan Aşçı, dünyanın bir çok ülkesinde mağdur insanların yanında olduklarını söyledi. Afrika ve Asya’da susuzlukla mücadele konusunda, derneğe gelen yardımlarla su kuyuları açtırdıklarını aktaran Hasan Aşçı, "Özellikle Afrika’da temiz ve sağlıklı su ihtiyacını gidermek adına çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar çoğu Afrika’da olmak üzere bin 500 civarında su kuyusu açıldı. O bölgelerde, insanlar çok sağlık sular içerek hayatlarını devam ettiriyor. Biz de bu çerçevede o insanların sağlıklı bir suya kavuşmasına yönelik kuyu kampanyamızı devam ettiriyoruz. Bu şekilde salgın hastalıklardan kurtulmalarını istiyoruz." şeklinde konuştu.

    Hasan Aşçı, Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu’na sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde duyarlılığından dolayı teşekkür etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×