Oğlunun kazada öldüğü durakta konuştu: Canavara 'dur' demenin zamanı geldi

Bursa’da, başka bir otomobille yarış yaptığı iddia edilen aracın kaza yaparak otobüs durağına girmesi sonucu hayatını kaybeden ortaokul öğrencileri Furkan Akbulut ve Serkan Alkan’ın ölümünün üzerinden bir hafta geçti.

Oğlunun kazada öldüğü durakta konuştu: Canavara 'dur' demenin zamanı geldi
20 Nisan 2014 Pazar 19:13

Bursa’da, başka bir otomobille yarış yaptığı iddia edilen aracın kaza yaparak otobüs durağına girmesi sonucu hayatını kaybeden ortaokul öğrencileri Furkan Akbulut ve Serkan Alkan’ın ölümünün üzerinden bir hafta geçti. Akbulut ve Alkan’ın sosyal paylaşım sitesi üzerinden organize olan arkadaşları, kazanın meydana geldiği otobüs durağına yürüyerek eylem yaptı. Serkan Alkan’ın babası Kenan Alkan, "Kardeşimizi, abimizi, annemizi bu canavara kurban verdik. Bu canavara artık dur demenin zamanı gelmiştir.” dedi.

13 Nisan Pazar günü saat 16.20 sıralarında meydana gelen kazada durakta otobüs bekleyen Serkan Alkan ve Furkan Akbulut, durağa giren otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. İki arkadaşın ölümünün üzerinden bir hafta geçti. İki gencin sanal alemden sözleşen yüzlerce arkadaşı trafik canavarına tepki çekmek için eylem düzenledi. Serkan Alkan’ın babası Kenan ile annesi Nigar Alkan’ın da destek verdiği yürüyüşte, öğrenciler güvenli otobüs durakları istediklerini haykırdı. Gençlik Parkı’ndan başlayan yürüyüş kazanın meydana geldiği İzmir yolu üzerindeki otobüs durağında son buldu. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de eyleme destek verdi.

Eylemde konuşan Kenan Alkan şunları kaydetti: "Uğruna nice emekler verilmiş, annemiz, babamız, kardeşimiz, ağabeyimiz bu canavara kurban gitti. Bu canavara dur demenin zamanı gelmiş ve geçmiştir. Bu kahredici olayın bir şeylerin fitilini ateşlemesi ve bu olayların son bulması için yetkililerin ve halkımızın tamamının olayın ciddiyetini anlaması gerekiyor. Aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu yaşanan trafik kazalarında her yıl onlarca insanımızı yitirmekteyiz. Toplumu bir savaştaymışçasına yok eden bu virüse karşı gerekli önlemler alınmalıdır. Halkımız bu olaylara karşı sessiz kalmamalı. Bursa’da durak kazaları artmıştır. Lütfen trafik kurallarına uyalım.”

Öğrenciler adına konuşan Tarık Bayram da şunları söyledi: "Potansiyel trafik canavarlarına sesleniyorum; sizin hız tutkunuz ve yetişme çabanız sebebi ile arkadaşlarımızı kaybettik. Orada ölen sizin çocuğunuz, kardeşiniz ya da ailenizden biri de olabilirdi. Onların umutları vardı, onların hayalleri vardı, onların kendilerini çok seven aileleri vardı. Hepsi 10 saniye yok oldu. Sadece o kazaya sebep olan kişiler için değil içinizdeki trafik canavarlarına sitem etmek, protesto etmek için toplandık." CİHAN

Oğlunun kazada öldüğü durakta konuştu: Canavara 'dur' demenin zamanı geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×