"Oğlum haram lokma yemedi, amirlerinin emrini yerine getirdi"

Yolsuzluk operasyonunu yürüten polislere yönelik düzenlenen operasyonda Van'da göz altına alınan Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Bayraktutan'ın, Erzurum'da yaşayan annesi Cavide Bayraktutan, oğlunun suçsuz olduğunu ve amirlerinin verdiği...

23 Temmuz 2014 Çarşamba 16:48

Yolsuzluk operasyonunu yürüten polislere yönelik düzenlenen operasyonda Van'da göz altına alınan Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar Bayraktutan'ın, Erzurum'da yaşayan annesi Cavide Bayraktutan, oğlunun suçsuz olduğunu ve amirlerinin verdiği görevi yerine getirdiğini söyledi.

Gözaltına alınan emniyetçilerin aileleri, çocuklarına ve eşlerine sahip ve destek çıkmaya devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM şube müdürüyken geçen yıl Van'a ataması yapılan Serdar Bayraktutan'ın annesi, oğluyla gurur duyduğunu söyledi. 17 yıllık polis oğlunun hırsızlık yapmadığını, vatanına ve milletine ihanet etmediğini dile getiren anne Bayraktutan, "Oğlum, amirlerine görev vermişse onu yapmıştır. Verilen her görevi yerine getirmiştir. Hiçbir hatası, suçu yoktur. Oğlum haram yemedi, kimseye bir şey yapmadı. 17 sene kendi işiyle uğraştı. Biz çocuğumla gurur duyuyoruz, hırsızlık yapmadı, bir şey yapmadı." dedi.

Anne Cavide Bayraktutan, 3 yıl önce eşini yitirdiğini belirterek, "Oğlumu yoksulluk içinde büyüttük. Kendi imkanlarıyla 4 kardeşiyle birlikte okudu." diye konuştu.

Oğlunun göz altına alınmasıyla bayramlarının zehir olduğuna işaret eden gözü yaşlı anne Bayraktutan, "Oğlumun işleri vardı. Oğlum için hazırlık yapmıştım, Bayram ertesi gelecekti. Bayramımız zehir oldu." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×