ODTÜ'de camiye giden öğrencilere saldırı

ODTÜ yerleşkesi içindeki camide düzenlenen etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından darbedildi

ODTÜ'de camiye giden öğrencilere saldırı
24 Mart 2015 Salı 20:11

ODTÜ yerleşkesindeki camide dün akşam düzenlenen bir etkinliğe katılmak dileyen öğrenciler, zıt görüşlü öğrencilerin saldırısına uğradı. Biri yabancı uyruklu 3 öğrenci darbedildi.

Edinilen bilgiye göre, Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, ODTÜ Meclis Topluluğu'nun davetlisi şekilde yerleşke içindeki camide gerçekleştirilen bir etkinliğe katıldı. Bazı öğrencilerin etkinliğe katılması, zıt görüşlü öğrenciler sebebi ile engellenmek istendi. Küçük gruplar şeklinde cami etrafından dolaşan kişiler, etkinliğe katılmak dileyen ve içerisinde başörtülü kızların da olduğu öğrencileri bıçaklarla kovaladı.

BIÇAKLA SALDIRDILAR

Etkinliğin peşinden yurtlarda kalanlar için gönderilen servis araçlarına binen öğrenciler, A4 kapısı yakınlarında yine söz konusu grupların saldırısına uğradı. Buradaki vakalarda birisi yabancı uyruklu 3 öğrenci, bıçaklı ve maskeli kişilerce darbedildi. Darbedilen yabancı uyruklu öğrenci güvenlik görevlilerine sığındı.

Üniversite yönetiminin haber vermesi üstüne yerleşkeye gelen çevik güç ekipleri, saldırıda olan gruplara müdahale etti.

Bu arada ÇAD'da su kuyusu açılması için düzenlenen katkı standına da saldıran zıt görüşlü öğrenciler, buradaki başörtülü öğrencileri de darbederek standı kaldırdı.

Yabancı uyruklu öğrenci, bugün de yerleşke içerisinde birtakım grupların saldırısına uğrayarak darbedildi. Darbedilen 3 öğrenci öncelikle darp raporu aldı peşinden 10 Nisan Polis Merkezi'ne giderek anlatım verdi.

Öğrencilerin ifadelerinde "can güvenliklerinin bulunmadığı, güvenlik görevlilerinin yetersiz kaldığı ve güvenli bir ortamda okumak istediklerini" söyledikleri öğrenildi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×