Öcalan'ın Yanına Diyarbakır ve Nazilli'den 4 PKK'lı Geliyor

İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın isteği üzerine yanındaki 5 mahkumun yerine 4 PKK'lı geliyor.

Öcalan'ın Yanına Diyarbakır ve Nazilli'den 4 PKK'lı Geliyor
14 Mart 2015 Cumartesi 18:11

İmralı'da çağırlaştırılmış yaşam boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın arzusu üstüne 4.5 sene öncelikle yanına verilen 5 mahkum öteki cezaevlerine atama edilirken, yerlerine istikbal 4 PKK'lı mahkum da göze çarpan oldu. Bu mahkumların 2'si Diyarbakır ve 2'si de Nazilli cezaevlerinden İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne gönderilecek.

2009'DA 5 MAHKUM ÖCALAN'IN YANINA GELMİŞTİ

Kenya'da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı adasında yaşam boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan'ın yanına Kasım 2009'da terör örgütü PKK davalarından mahkum bulunan Şeyhmus Poyraz, Bayram Kaymaz, Cumali Karsu ve Hasbi Özdemir ile TİKKO davasından hükümlü Hakkı Alpan gönderilmişti.

2'Sİ GÖNDERİLDİ

İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde takribî 4.5 yıldır kalan ve haftanın belirli günlerinde Öcalan ile bir araya gelen PKK'lı mahkumlardan Şeyhmus Poyraz ve Bayram Kaymaz bugün Kocaeli F Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

İki mahkum deniz yoluyla limana getirildikten sonra karayolu ile Kocaeli'ye gönderildi. Diğer mahkumlar PKK'lı Cumali Karsu ve Hasbi Özdemir ile TİKKO'cu Hakkı Alpan'ın ise helikopterle Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne gönderilecekleri bildirildi.

4 MAHKUM GELİYOR

İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nden gönderilen 5 mahkumun yerine, Diyarbakır ve Nazilli cezaevlerinden 4 PKK'lı mahkumun kısa zamanda nakledileceği öğrenildi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×