Öcalan'dan Barzani'ye Mektup

PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan, kendisiyle görüşmeye gelen heyete, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye iletmek üzere yetkililer aracılığıyla bir mektup verdi.

Öcalan'dan Barzani'ye Mektup
25 Ocak 2014 Cumartesi 20:28

İmralı Adası’na görüşmeye giden HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Bağımsız Milletvekili Leyla Zana adadan döndü.

    Eşbaşkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder görüşmeyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Önder, “Görüşmede devam eden çözüm süreci ve bununla bağlantılı olarak Federal Kürdistan Bölgesi ile Rojava’daki Kürtler arası ilişki biçimlerini ve gerçekleştirilecek olan Kürt Ulusal Kongresi konularını ele aldık.” dedi.

    "MEKTUP İNCELENDİKTEN SONRA TESLİM EDİLECEK"

    Toplantının yaklaşık 2 saat sürdüğünü ve bölgede yaşanan gelişmelerin ele alındığını ifade eden Önder, Öcalan’ın Mesut Barzani'ye iletmek üzere bir mektup yazdığını, mektubun kendilerine teslim edilmek üzere yetkililere verdiğini belirtti. Söz konusu mektubun yapılan incelemenin ardından heyete teslim edileceği öğrenildi.

    Açıklama şöyle devam etti: "Mektubun bize iletilmesi durumunda Sayın Zana birlikte Federal Kürdistan Bölgesi'ne geçerek Ulusal Kongre'nin tarafları ile görüşmeler yapacağız. Öcalan görüşmede ayrıca sürecin seçime dönük yüzde hesaplarına kurban edilmeyecek kadar önemli olduğunu vurguladı ve ‘Hükümet bu konuda bir aymazlık içine girerse süreç büyük zarar görür’ dedi. Ayrıca görüşmeyi çok önemsediğini dile getirerek İmralı'ya gelecek siyasi heyetlerin de çoğaltılması gerektiğini bizlerle paylaştı.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×