Ocak ayında yazı yaşayan vatandaşlar sahillere akın etti

İstanbul’da, Ocak ayında sıcaklıkların 16 dereceye kadar yükselmesi nedeniyle vatandaşlar sahillere ve parklara akın etti.

Ocak ayında yazı yaşayan vatandaşlar sahillere akın etti
19 Ocak 2014 Pazar 16:23

İstanbul’da, Ocak ayında sıcaklıkların 16 dereceye kadar yükselmesi nedeniyle vatandaşlar sahillere ve parklara akın etti. Güneşli havanın tadını çıkaran vatandaşlar, kuraklığın su sıkıntısı yaşanmasına sebep olabileceğine de dikkat çekti.

İstanbul’da sıcaklık 16 dereceye kadar yükseldi. Güneşli hava ve hafta sonu olması nedeniyle vatandaşlar sahillere ve parklara akın etti. Çocuklar parklarda oynarken, ebeveynleri de kahvaltı yapıp onları izledi. Bazıları da dalgakıranlara oturarak denizi seyretti. Top oynayarak ve kahkahayla eğlenerek sıcağın tadını çıkaran çocuklar, Ocak ayında yaz mevsimini yaşamanın güzel olduğunu ancak karı da özlediklerini söyledi. Vatandaşlar ise kar yağmaması nedeniyle mikropların ölmediğini ve hastalıkların da çabuk yayıldığını belirtti. Susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya kalındığına da dikkat çeken vatandaşlar, “Sıcak havada sahil ve parklarda vakit geçirmek güzel ancak ilerde bu havaların sıkıntısını çekebiliriz.” diye endişelerini dile getirdi.


CİHAN

Ocak ayında yazı yaşayan vatandaşlar sahillere akın etti (Özel)


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×