O üç kıza yardım eden kişi yakalandı!

İngiltere'den İŞİD'e katılmak için Türkiye üzerinden Suriye'ye giden 3 İngiliz kıza yardım ettiği belirlenen yabancı uyruklu kişi yakalandı

O üç kıza yardım eden kişi yakalandı!
12 Mart 2015 Perşembe 21:07

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 17 Şubat'ta Suriye'ye gitmek üzere İngiltere'den Türkiye'ye gelen Shamima Begum, Amira Abase ve Kadiza Sultana'yla ilgili soruşturmada, 3 kıza yardım eden kişi belirlendi.

Yabancı uyruklu bulunduğu belirtilen kişi, yapılan meslek neticesinde Türkiye'de gözaltına alındı. Şüphelinin IŞİD'e karşı kurulan uluslararası koalisyonun üyesi bir memleket için çalıştığı, ama bu ülkenin yurttaşı olmadığı, konu hakkında, koalisyon üyesi ülkeye de bilgi verildiği öğrenildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir haber kanalına yaptığı izahatda, kızların Suriye'ye geçişine yardım eden bireyin koalisyona organ bir ülkenin istihbaratında çalıştığının saptama edildiğini dile getirmişti.

Shamima Begum (15), Amira Abase (15) ve Kadiza Sultana'nın (16), 17 Şubat'ta Londra'dan İstanbul'a gittikleri ve daha sonra Suriye'ye geçerek terör örgütü IŞİD'e katıldıkları hesap ediliyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×