O gece Vodafone Arane'ya 5 bilişim uzmanı indirilmiş

Darbeciler, TRT ve Digitürk yayınını kesmek için 5 bilişim uzmanını helikopterle Vodafone Arane'ya indirmiş

O gece Vodafone Arane'ya 5 bilişim uzmanı indirilmiş
10 Ağustos 2016 Çarşamba 13:36

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında TRT'nin ve Digitürk'ün yayınını kesmek için Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu 5 bilişim uzmanının helikopterle Vodafone Arena'ya indirildiği belirlendi.

15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında yaşananların detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Darbe girişimi gecesinde, 5 bilişim uzmanının TRT ve Digitürk'ün yayınını kesmek için askerlerle iş birliği yaptığı tespit edildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, darbe girişimin yaşandığı 15 Temmuz'da bir askeri helikopter, Ümraniye'den aldığı 5 bilişim uzmanını Vodafone Arena'ya indirdi.

Ümraniye'de bir evde yapılan toplantının ardından TRT ve Digitürk'ün yayınını kesmek için askerler tarafından helikopterle Vodafone Arena'ya getirildikleri aktarılan bilişim uzmanlarının, Dolmabahçe'de gasbedilen belediye otobüsüyle TRT'nin Ulus ve Digitürk binalarına götürüldükleri belirlendi.

Darbe girişiminin başarısız olmasının ardından polisler tarafından yakalanan 5 bilişim uzmanından 2'sinin Samanyolu TV ve Kaynak Holding'in eski çalışanları olduğu belirtildi. Beş bilişim uzmanının, darbe teşebbüsüne destek verdikleri gerekçesiyle tutuklandığı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×